İnovasyonda Kadın 2021 projesiyle 30 girişimci kadına eğitim verilecek

Arşiv
Arşiv

KADEM, TÜBİTAK Marmara Teknokent, Bilişim Vadisi ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen '6. İnovasyonda Kadın' projesinde kamp için başvuru dönemi tamamlandı. Başvuruların sonrasında hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu 30 girişimci kadın, 5 gün süreyle eğitime tabi tutulacak.

İnovasyonda Kadın projesinin öncelikli hedefi, kadınların girişimcilik cesaretini artırmak ve projelerini, istihdam potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmelerine destek olmak… Bu yılın sloganı ise “Projeni Geliştir, Tarihi Sen Değiştir”.

30 girişimci kadına eğitim verilecek

Son başvuru tarihi 30 Eylül'de biten projeyebaşvuruların sonrasında hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu 30 girişimci kadın, 5 gün süreyle eğitime tabi tutulacak, 6. Gün projelerini sunacak, 7. Gün ise finale kalan 5 girişimci için bir ödül töreni düzenlenecek.

11-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek bu kampta, ön elemeleri geçen 30 kadın girişimciye, Girişimcilik ve Start Up Ekosistemi, Start Up Analizi ve Teknolojik Olgunluk, Girişimcilikte Liderlik, İş Fikirleri Swot Analizi, İş Hukuku ve Mentörlük gibi pek çok konuda eğitim verilecek.

50bin TL ödül verilecek

Kamp sonunda hakem heyetinin değerlendirmeleri sonunda seçilen 5 başarılı proje sahibine (Bir yıl içinde ulusal ve uluslararası destek programlarından destek alması durumunda) 50 bin TL para ödülü verilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >