İnsanlık bitmiş: Yaralılar can, hırsız cüzdanların derdinde!

Diyarbakır
Diyarbakır

Diyarbakır'da yolcu minibüsü ve otomobilin karıştığı kazada 7 kişi yaralandı. Duyarlı vatandaşlar yaralıların yardımına koşarken, yaralıların cüzdan ve cep telefonlarını çaldığı iddia edilen bir kişi yakalanarak polise teslim edildi.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde, bir otomobilin yolcu taşıyan minibüsle çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

Çevredeki duyarlı vatandaşlar yaralıların yardımına koşarken, minibüsteki yaralıların cüzdan ve kredi kartı ile cep telefonlarını çaldığı iddia edilen 1 şüpheli, sürücü tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 12.00 sıralarında Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi Yılmaz Güney Caddesi üzerinde meydana geldi. Sürücüsünün kimliği öğrenilemeyen otomobil, sokaktan çıkarken, caddeden geçen Oğuz Güzelsoy yönetimindeki yolcu minibüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan minibüs, Cebeli Nur Camisi'nin duvarına çarparak durdu. Kazada, minibüsteki yolculardan 7'si yaralandı.

Hırsızlığı sürücü fark etti

Yaralıların yardımına koşan çevredekiler, sağlık ve polis ekiplerine haber verdi. Vatandaşlarla birlikte yaralıları minibüsten çıkarmaya çalışan sürücü Oğuz Güzelsoy, bir kişinin yolcuların cüzdan ve kredi kartları ile cep telefonlarını çaldığını fark etti. Yolcuların can havliyle kendilerini minibüsten dışarı atmaya çalıştığı sırada, yardım bahanesiyle gelip hırsızlık yapan şüpheli, Güzelsoy'un kendisini fark ettiğini anladı.

Sürücü, kaçmaya çalışan şüpheliyi çevredekilerin de yardımıyla minibüste yakaladı. Adı açıklanmayan şüpheli, gelen polis ekiplerine teslim edildiktr sonra gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinden, yaralanan yolculardan 3'üne ait kimlik kartı, farklı isimlere ait kredi kartları, 4 cep telefonu ve 2 kadın el çantası çıktı.

  • Yaralılar ise gelen ambulanslarla kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >