Instagram hikayelerine etiket nasıl eklenir?

Instagram'ın Hikaye özelliği güncellenmeye devam ediyor. Son olarak bu bölüme etiket desteği de geldi. Artık Snapchat'te olduğu gibi Instagram'da da anlık paylaşımlara etiket eklenebilecek.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT DAKİKADA-OKUNUR
Instagram hikayelerine etiket nasıl eklenir?
Instagram

Instagram'ın Hikaye özelliği güncellenmeye devam ediyor. Son olarak bu bölüme etiket desteği de geldi. Artık Snapchat'te olduğu gibi Instagram'da da anlık paylaşımlara etiket eklenebilecek.

BEĞEN

Sürekli güncellenen ve yeni özelliklerle donatılan Instagram, yeni kullanıcı kitlesi kazanmaya devam ediyor. Son altı ayda 100 milyon kullanıcının dahil olduğu platform, "Hikayeler" özelliğinin kapsamını genişletmeye devam ediyor.

0. Instagram 'Etiket' özelliği
Instagram 'Etiket' özelliği
Instagram'ın 10.3 sürümüyle birlikte güncellenen Hikayeler, etiket desteğine kavuştu. Bu sayede çekilen fotoğraf ya da kısa videolar üzerine çeşitli etiketleri dahil etmek mümkün oluyor. Böylece görseller ya da videolar çok daha eğlenceli bir hal alıyor. Üstelik eklenen tüm etiketlerin boyutu parmak kıstırma ya da açma hareketiyle değiştirilebiliyor.
0. Konum servislerini açmak gerekiyor
Konum servislerini açmak gerekiyor
En önemli detaylardan birisi ise bu sistemin konum servislerine bağlı olarak çalışması. Böylece bulunduğunuz bölgeye özel olarak karşınıza çeşitli etiketler çıkabiliyor. Elbette bunun için ilk etapta telefonunuzun ayarlarından konum erişiminin aktif hale getirmelisiniz.
0. Eller Serbest modu da eklendi
Eller Serbest modu da eklendi
Uygulamaya dahil olan bir diğer özellik ise “Eller Serbest" modu. Böylece artık çekim tuşuna sürekli olarak basmanıza gerek kalmıyor. Ekran en sağa çekildiğinde bu kısma ulaşılabiliyor. Böylece tuşa bir kez basıldığında video kaydı doğrudan başlatılmış oluyor.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
Y YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
Kanada'da acil durum ilan edildi: Kar kalınlığı 3 metreyi geçti VİDEO / 00:59

Kanada'da acil durum ilan edildi: Kar kalınlığı 3 metreyi geçti

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Pazar 11:05, 19.01.2020
YUKARİ-DONUN

veri-politikasi-aciklama veri-politikamizi inceleyebilirsiniz