Instagram'da kullanıcı hesapları askıya alınıyor

Arşiv
Arşiv

Instagram'da bazı kullanıcılar hesaplarının askıya alınmasının şaşkınlığını yaşıyor. 'Hesabınız askıya alındı' uyarısı gelen kullanıcılar Twitter üzerinden peş peşe paylaşımda bulundu. Birçok kullanıcının takipçi sayısında ciddi düşüşler görüldü. Instagram "İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" açıklamasında bulundu.

Instagram'da hesapları askıya alınanlar hesaplarını kurtarmak için harekete geçti. 'Instagram hesabı nasıl kurtarılır?' 'Instagram hesabım neden askıya alındı?' diye kullanıcılar hızla araştırmaya başladı.

Bazı kullanıcılar hesaplarına giriş yaptığında, "Hesabınızı 31 Ekim 2022 tarihinde askıya aldık" uyarısı ile karşılaştı.

Instagram'dan resmi açıklama

Instagram'ın Twitter'dan paylaştığı mesaj şu şekilde;

"Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz"

Hesabı askıya alınanlar Twitter'dan sitem etti

Instagram hesabını açan bazı kullanıcılar hesaplarının kapatıldığı yönünde bildirimle karşılaştılar. Kullanıcılar Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarda, ‘Kişisel bir hesap nasıl askıya alınıyor Of sinirlerim bozuldu giremiyorum da hesap elden gitti mi Of ya, Şu instagram'da katliam var. Hesaplar deli gibi askıya alınıyor... Instagram hesabim askıya alınmıs! Neden?!' gibi peş peşe yorumlarda bulundu.

  • Instagram hesabı nasıl kurtarılır?
  • Eğer hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız Instagram Yardım Merkezi sayfasından gerekli bilgiler doldurularak itirazda bulunabilirsiniz.
  • Form doldurulduktan sonra itiraz talebi Instagram tarafından incelenir ve değerlendirme sonucunda yanlışlıkla hesabın kapatıldığı tespit edilirse hesap yeniden aktif hale getirilir. İnceleme süresi başvurulardaki yoğunluğa göre farklılık gösterebilir.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >