İnternetten fotoğraf makinası sipariş etti: Kutudan çıkan şaşkına çevirdi

İnternetten fotoğraf makinesi
İnternetten fotoğraf makinesi

Van'ın Erciş ilçesinde fotoğraf stüdyosu işleten Salih Akan, internetten 3 bin 500 liraya fotoğraf makinesi sipariş etti. Ancak gelen kutunun içerisinde çürümüş fındık ve bozuk el kamerası gören adam, uzun süre şaşkınlığını üzerinden atamadı. Akan, "Dolandırıldım tamam ama bari fındığı sağlam gönderselerdi" ifadelerini kullandı.

Erciş ilçesinde fotoğraf stüdyosu işleten 44 yaşındaki Salih Akan isimli vatandaş, işletmesi için fotoğraf makinesi satın aldı. Makine için 3 bin 500 lirayı gözden çıkaran Akan, fotoğraf makinesi yerine gelen çürük fındık nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı.

3 çocuk babası Salih Akan, internetten fotoğraf makinesi siparişi verdi. Ancak Akan'a fotoğraf makinesi yerine 1 kilo çürük fındık ve bozuk el kamerası gönderildi. Şoke olan Akan, yanlışlığın düzeltilmesi için aradığı siteye ve fotoğraf makinesinin parasını yatırdığı M.B.'nin telefonuna ulaşamadı. Bunun üzerine Akan, polis merkezine gidip, dolandırıldığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

"Makinenin gerçek fiyatı 10 TL"

Fotoğraf makinesi almak isterken dolandırıldığını belirten Salih Akan, vatandaşlardan benzer durumlara karşı dikkatli olmalarını istedi. Akan, "İnternette araştırma yaparken, bir sitede gayet kaliteli bir fotoğraf makinası gördüm. Ben de sitede ismi ve telefonu yazılı olan M.B. ile mesajlaşmaya ve telefonla konuşmaya başladım. Buralarda tanıdığınız varsa gelip makineye baksın diyerek bana aşırı bir güven verdiği için, 10 bin TL olan fotoğraf makinesini almak için 3 bin 500 TL'ye anlaştım. Parasını da bu kişinin banka hesabına yatırdım. Parayı yatırdığım kişiye telefonla ulaşamayınca dolandırıldığımı anladım" dedi.

"Fındığı bari sağlam gönderselerdi"

Açıklamalarına devam eden Akan, "Yapacak bir şey olmadığı için kargonun gelmesini bekledim. Kargo, PTT şubesine bir hafta sonra geldi. Ben de orada görevlilerin yanında açıp baktım. Gönderilen kutuda bozuk bir el kamerası ile 1 kilo çürük fındık çıkınca şoke oldum. Bunları da cep telefon kamerasına çekip kayıt altına aldım. 30 yıldır fotoğraf stüdyosu işletiyorum, hayatımda ilk kez böyle bir dolandırıcılıkla karşılaştım. Hemen oradan ayrılıp, polis karakoluna giderek şikayette bulundum. Kimsenin bu tür tuzaklara düşmemesi gerekir. Tamam dolandırıldım, ama niye bana çürük fındık gönderiyorlar. Bari sağlam fındık gönderseler gözümüz arkada kalmasaydı" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >