Jurnal.istiPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?

iPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?

iPhone'larda çok basit bir yöntem sayesinde birkaç saniye içinde mesajları gizli bir şekilde gönderebilmek mümkün. İşte iPhone'larda gizli mesaj gönderme yöntemi...

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?
iPhone gizli mesaj
iPhone'larda çok basit bir yöntem sayesinde birkaç saniye içinde mesajları gizli bir şekilde gönderebilmek mümkün. İşte iPhone'larda gizli mesaj gönderme yöntemi...
BEĞEN

Apple'ın geçen yıl Eylül'de duyurduğu iOS 10 mobil işletim sistemi, esasında birçok gizli özellik barındırıyor. Her ne kadar sistemi bir yıldır aktif olarak kullanan kişiler bazı detayları fark etmiş olsa da, aslında arka planda kalan ve hâlâ es geçilen çok fazla detay var. Özellikle iMessage tarafındaki yenilikler sayesinde iPhone'larda gizlimesaj göndermek mümkün oluyor. "Invisible Ink" ya da "Görünmez Mürekkep" olarak isimlendirilen sistem sayesinde iOS 10 yüklü iPhone'larda karşı tarafa "gizli mesaj" gönderilebiliyor.

0.

Az önce benzer sistemin fotoğraflar için de geçerli olduğunu belirtmiştik. Fotoğraflardaki görüntü de bu şekilde. Mesajı gönderen ya da mesajı alan kişinin içeriği görebilmesi için mesaj üzerine dokunması yeterli. Mesaj okunduktan birkaç saniye sonra zaten otomatik olarak tekrardan görünmez moda geçiliyor. Hepsi bu kadar... 

0.

Bu sayede karşı tarafa gizli şekilde ulaştırmak istediğiniz mesaj ya da fotoğrafları gizlice göndermek mümkün oluyor. Yani içeriğin gizlenmek istediği durumlarda iMessage'daki "Mürekkepli Mesaj" sistemi çok işe yarıyor. 

0.

Metin yazdıktan ya da fotoğraf seçtikten sonra parmağınızı gizli mesaj için sağda yer alan mavi "Gönder" düğmesine basılı tuttuğunuzda alt seçenekler beliriyor. Burada "Görünmez Mürekkeple Gönder" seçeneğine gönderip mavi simgeye tıklandığında mesaj karşı tarafa gizli şekilde gönderiliyor. Böylece hem metin hem de fotoğrafın içeriği görünmüyor. 

0. iPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?
iPhone'larda gizli mesaj nasıl gönderilir?

iPhone'larda gizli mesaj göndermek aslında çok basit. Bu işlem için öncelikle iMessage uygulamasını açmak gerekiyor. Akabinde "Yeni Mesaj" bölümünde "Kime" kısmına mesajın iletileceği kişi ismi seçiliyor ve daha sonrasında da alt bölümden mesaj oluşturuluyor. Elbette burada metin mesajı oluşturabilir; fotoğraf seçebilir, ya da anlık fotoğraf çekip gizli mesaj olarak gönderebilirsiniz. 

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

Avrupa'da maske savaşları 😷 VİDEO / 02:14

Avrupa'da maske savaşları 😷

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Salı 15:18, 07.04.2020
YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.