Jurnal.istiPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?

iPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?

iPhone'lara yeni gelen güncellemeyle birlikte Denetim Merkezi'ne pil simgesi eklenebiliyor. Peki ama bu düğme tam olarak ne işe yarıyor?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?
iPhone pil simgesi

iPhone'lara yeni gelen güncellemeyle birlikte Denetim Merkezi'ne pil simgesi eklenebiliyor. Peki ama bu düğme tam olarak ne işe yarıyor?

BEĞEN

Apple'ın birkaç hafta önce aktif ettiği iOS 11 güncellemesi, kullanıcı deneyimini önemli oranda değiştiren kişiselleştirme seçenekleri barındırıyor. Bu doğrultuda en kapsamlı özelleştirmelerin Denetim Merkezi tarafında sunulduğunu da belirtmek gerekiyor. iPhone ve iPad'lerde Denetim Merkezi'ni düzenleyebilmek için Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir bölümüne erişmek yeterli.

Yeni bir görünüme kavuşan Denetim Merkezi'ne bu özelleştirme seçenekleri sayesinde pil simgesi dahil edilebiliyor. Peki ama bu pil simgesi tam olarak ne işe yarıyor?

0. Düşük Güç Modu ne anlama geliyor?
Düşük Güç Modu ne anlama geliyor?

Bu düğmeye tıklandığı anda otomatik olarak Düşük Güç Modu'na geçiş yapılıyor. Otomatik olarak ekran parlaklığı düşüyor ve çeşitli servisler az önce de belirttiğimiz üzere arka plana atılıyor. Ayrıca simge de doğrudan beyaz oluyor. 

0. iPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?
iPhone'lardaki pil simgesi ne işe yarıyor?

iPhone'larda "Denetim Merkezi"ne dahil edilen pil simgesi, kullanıcılar tek dokunuşla "Düşük Güç Modu"nu aktif etmesini sağlıyor. Böylece çeşitli servisler devre dışı bırakılarak şarjdan tasarruf sağlanabiliyor. 

Mobil işletim sisteminin eski versiyonu iOS 10'da bu özelliği aktif edebilmek için kullanıcıların Ayarlar > Pil kısmına erişmesi gerekiyordu. Ancak iOS 11 ile birlikte pil simgesini Denetim Merkezi içine dahil edip, buradan tek tıkla işlem gerçekleştirmek mümkün oluyor. 

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
Avustralya 'ölmek istiyorum' diye ağlayan çocuğu konuşuyor VİDEO / 00:59

Avustralya 'ölmek istiyorum' diye ağlayan çocuğu konuşuyor

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Pazar 12:50, 23.02.2020
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz