İran'da 176 kişiyi taşıyan yolcu uçağı düştü: Sağ kurtulan yok

İran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının enkazı
İran'da düşen Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağının enkazı

İran'ın başkenti Tahran'da Ukrayna Havayolları'na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı düştü. İran Devrim Muhafızları Ordusu ABD'nin Irak'taki üssünü füzelerle vurdu. Yolcu uçağında bulunan yolcu ve mürettebat 176 kişi hayatını kaybetti. Ukrayna Dışişleri Bakanı uçakta bulunan yolcuların uyruklarını açıkladı.

İran Acil Yardım Kurumu Başkanı Pir Hüseyin Kulivend, İran devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, PS-752 sefer sayılı uçaktakilerin tamamının hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kulivend, yolcuların ve mürettebatın cesetlerini olay yerinden topladıklarını ve adli tıp kurumuna göndereceklerini ifade etti.

Tahran İmam Humeyni Havalimanı Sözcüsü Ali Kaşani de 170 olarak açıklanan yolcu sayısını 167, 10 olarak açıklanan mürettebat sayısını da 9 olarak güncelledi.

Düşme sebebi: Teknik arıza

Acil Yardım Kurumu Sözcüsü Mucteba Halidi Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gitmek üzere Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'ndan havalanan Boeing 737 tipi yolcu uçağının kısa süre sonra yerel saatle 06.18'de teknik arıza nedeniyle düştüğünü bildirmişti.

Uçakta bulunan yolcuların uyrukları

Ukrayna Dışişleri Bakanı düşen uçakta bulunan 176 yolcunun uyruklarını açıkladı. 82 İranlı, 63 Kanadalı, 11 Ukraynalı, 10 İsveçli olduğunu bildirdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >