İskenderun'da patlama: 1 terörist etkisiz

Bölgeye zırhlı polis araçları ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Bölgeye zırhlı polis araçları ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde polis ekiplerinin istihbarat üzerine takibe aldıkları araçtaki teröristlerle sıcak çatışma yaşandı. Çatışma sırasında iki teröristten biri etkisiz hale getirildi. Araçtaki patlama sonucu 1 polis yaralandı. Operasyon sürüyor.

Hatay'ın İskenderun ilçe merkezinde patlama meydana geldi, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Fener Caddesi'nde bir patlama meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

"Takip sonucu etkisiz hale getirildi"

Hatay Valisi Rahmi Doğan, "Güvenlik birimlerimizin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten biri takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirilmiş ve bu esnada bir patlama meydana gelmiştir. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Operasyon devam etmektedir. kamuoyu bilgilendirilecektir" dedi.

Cadde, araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Olayla ilgili detaylı inceleme başlatıldı.


  • Ayrıca bölgeden edinilen diğer bilgilere göre, Payas ilçesinde jandarma uygulama noktasına kimlikleri belirlenemeyen şüpheliler silahlı saldırı düzenledi. Uygulama noktasında görevli askerlerin karşılık vermesi ile yaşanan sıcak çatışmada 1 astsubay yaralandı. Yaralanan asker hastaneye kaldırılırken, saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin İskenderun ilçesine doğru kaçtıkları öğrenildi.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >