İşlerine yetişemeyen Nusret Gökçe, 5 milyon TL'ye jet satın alıyor

Nusret Gökçe

Dünyaca ünlü kasap Nusret Gökçe, yoğun iş temposuna yetişebilmek için jet satın almaya karar verdi.

Tuz serpme hareketiyle dünya üzerinde geniş bir hayran kitlesi elde eden Nusret Gökçe, yoğun iş temposuna yetişebilmek için özel bir jet satın almaya karar verdi.

Etiler ve Levent gibi bölgelerde kendi adını taşıyan mekanları işleten Nusret Gökçe, geçtiğimiz yıl New York ve Dubai'de de şube açmıştı. İddiaya göre bu sebeple yoğun bir iş temposuna giren Gökçe, iş seyahatlerinde zamandan tasarruf etmek için özel bir jet satın almaya karar verdi.

Nusret Gökçe
Nusret Gökçe

Gökçe'nin alacağı jetin 5 milyon TL değerinde olduğu ve bu anlamda 12 kişilik bir özel jeti de incelediği belirtildi. Ünlü etçi son olarak Kapalıçarşı'da bir restoran açmış, memleketi Erzurum'a da babasının adını taşıyan bir cami yaptırmıştı.

Nusret Gökçe kimdir?

Nusret Gökçe
Nusret Gökçe

1983 yılında Erzurum'da dünyaya gelen Nusret Gökçe, maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir. Meslek hayatına Bostancı'daki kasaplar çarşısında başlayan Nusret Gökçe, uzun bir süre kasap çıraklığı yapmıştır. 2007 yılında İstinye Park'ta açılan kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlamıştır. Bu deneyimin ardından Dünya üzerindeki diğer restoran konseptlerini görmek isteyen genç girişimci, Arjantin'e doğru yola çıkmıştır. Cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile gittiği Arjantin'de kasapları ve restoranları gezen Nusret, sektör hakkında fikir edinmeyi başarmıştır.

Türkiye'ye döndüğünde aynı iş yerinde çalışmaya devam eden Gökçe, bu deneyimleri işine aktarmayı başarmıştır. Zor şartlar altında aldığı üç aylık Amerika vizesinin ardından New York'un en bilindik dört restoranında para almadan çalışmış ve yaptığı menü New York Times'da yayınlanmıştır. Türkiye'ye yeniden döndüğünde bu kez işsiz olan Nusret, kendi iş yerini açmak için çabalarına başlamıştır. Kendisine eski bir arkadaşı olan Mithat Erdem'i melek yatırımcı olarak seçen genç girişimci, arkadaşıyla beraber ilk restoranın temelini atmıştır. Arkadaşından aldığı parayı 5-6 ay içerisinde geri ödeyen Nusret, borcunu ödedikten sonra yoluna bir süre tek devam etmiştir. 2009 yılına kadar tek olarak devam ettiği işletmesine, 2012 yılı itibariyle Doğuş Grubu ortak olmuştur.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / TAKVİM