Cezaevi firarisi yakalandı: 10 yıldır sahte kimlikle dolaşıyorum

Cezaevi firarisi 10 yıl sonra İstanbul Havalimanı'nda yakalandı
Cezaevi firarisi 10 yıl sonra İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Yurt dışına gitmek üzere geldiği İstanbul Havalimanı'nda yakalanan Şevki Berber'in on yıl boyunca sahte kimlik kullandığı anlaşıldı. GBT kontrolü sırasında yurt dışına gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen yolcunun Murat Berber ismine düzenlenmiş kimliğinin sahte olduğu tespit edildi. Trabzon'da çeşitli suçlardan hakkında 13 yıl kesinleşmiş cezası bulunduğu ve cezaevinden firar ettiği belirlendi. Şevki Berber mahkemeye sevk edilmesinin ardından cezaevine gönderildi.

Cezaevinden kaçan ve 10 yıl boyunca sahte kimlikle dolaşan Şevki Berber, yurt dışına gitmek üzere geldiği İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

GBT kontrolünde kimliğin sahte olduğu anlaşıldı

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri yolculara yönelik yapılan GBT kontrolü sırasında yurt dışına gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen bir yolcuyu takibe aldı. Pasaport kontrol noktasına gelen yolcuyu durduran polis, GBT kontrolü için kimlik istedi. Yolcunun verdiği Murat Berber ismine düzenlenmiş kimliğinin sahte olduğu tespit edildi.

Cezaevinden firar etmiş

Bunun üzerine ekipler yolcuyu parmak izi kontrolüne götürdü. Burada yapılan kontrollerde şüphelinin gerçek kimliğinin Şevki Berber olduğu ve Trabzon'da çeşitli suçlardan hakkında 13 yıl kesinleşmiş cezası bulunduğu ve cezaevinden firar ettiği tespit edildi.

"10 yıldır sahte kimlikle dolaşıyorum"

İstanbul Havalimanı'nda gözaltına alınan Şevki Berber ifadesinde 10 yıldır sahte kimlikle dolaştığını ve bu zaman zarfında havalimanı ve polis kontrol noktalarından sorunsuz bir şekilde geçtiğini söyledi. Şevki Berber mahkemeye sevk edilmesinin ardından cezaevine gönderildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >