İstanbul Metrosu'nda saatler kısıtlamaya göre düzenlendi

Arşiv
Arşiv

Metro İstanbul, sefer saatlerinde yeni düzenlemeler yapıldığını duyurdu. Koronavirüse karşı alınan yeni tedbirlerin hatırlatıldığı açıklamada, "Tüm hatlarımızda hafta içi; akşam yoğun saat tarifesi 16.00 itibari ile başlayacak şekilde düzenleme yapılmıştır. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 19.00 itibarı ile ise seferlerimiz kademeli düşürülecektir" denildi.

Metro İstanbul, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirler kapsamında sefer saatlerinde düzenleme yaptığını duyurdu.

Bazı seferlerin kapanış saati değişti

Açıklamada şunlar kaydedildi:

- İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde hafta içi 19.00-05.00 saatlerinde, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 19.00’dan başlayarak Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

- Alınan kısıtlama kararları çerçevesinde 14 Nisan itibariyle 18 yaşından küçük (istisna olarak 8. ve 12. sınıflarda okuyan öğrenciler hariç) ve 65 yaşından büyük vatandaşlarımızın toplu taşıma araçları kullanımına sınırlama getirilmiştir, bu vatandaşlarımızın İstanbulkartları kullanıma kapatılacaktır.

- Kısıtlama süresince sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına 14 Nisan 2021 itibari ile seferlerimizde aşağıdaki şekilde düzenleme yapılmıştır.

  • - Hatlarımızın sefer başlangıç ve bitiş saatlerinde bir değişiklik yapılmamış, sadece T3 Kadıköy-Moda tramvay hattı, TF1 Maçka-Taşkışla ve TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarının kapanış saati 19.00 olarak değiştirilmiştir.

19.00'dan sonra seferler kademeli düşürülecek

- Tüm hatlarımızda hafta içi; akşam yoğun saat tarifesi saat 16.00 itibari ile başlayacak şekilde düzenleme yapılmıştır. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 19.00 itibarı ile ise seferlerimiz kademeli düşürülecektir. Yapılan düzenlemeler işletmelerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek ihtiyaç görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni düzenlemeler yapılacaktır.

- Cumartesi ve Pazar günü geçerli olmak üzere; aşağıda listelenen hatlarımız 06.00-24.00 saatlerinde 15 dakika sefer sıklığı ile hizmet verecektir. Pazartesi günleri itibari ile daha önce yayınlandığı şekilde kısıtlama kurallarına uygun olarak hafta içi işletmesi yapılacaktır.