İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yangın

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yangında her yeri dumanlar kapladı
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki yangında her yeri dumanlar kapladı

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi inşaatında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın çevrede büyük paniğe neden oldu. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın, kontrol altına alındı.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde işçilerin çalıştığı sırada izolasyon malzemelerinden çıkan yangın kısa sürede 7 katlı binanın çatısını sardı.

Çapa'daki İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi yerleşkesinde yapımı devam eden bir binanın üst katlarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor. Zaman zaman patlama seslerinin de duyulduğu bildirildi...

Binada çalışan işçiler kısa sürede tahliye edildi. Olay yerine 6 ilçeden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekipleri ise çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Yangın itfaiyenin çalışmasıyla kontrol altında alındı.

Yangın sırasında binada çalışan bir işçi, aniden izolasyon malzemelerinin tutuştuğunu ve binayı boşalttıklarını anlattı.