İstanbul yolunda akıl almaz olay: 20 yolcu yolda bırakıldı

Olay gece saat 23.00 sıralarında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana geldi.
Olay gece saat 23.00 sıralarında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana geldi.

Diyarbakır-İstanbul seferi yapan otobüs firması otobüsün sık sık arızalanmasına tepki gösteren 20 yolcuyu Siverek ilçe girişinde bırakıp yoluna devam etti.

Şaşkına çeviren olay gece saat 23.00 sıralarında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’dan İstanbul’a gitmek için bir yolcu firması otobüsü ile yola çıkan yaklaşık 40 yolcu, otobüsün eski olmasına ve yolda sık sık arızalanması üzerine tepki gösterdi.

Siverek girişinde otobüsün tekrar arızalanması üzerine yolculardan bazıları can güvenliklerinin tehlikede olduğu ve bu otobüs ile İstanbul’a kadar yolculuk yapılamayacağını söyleyerek şoför ve firmaya tepki gösterdi. Firma yetkililerinin vatandaşlara İstanbul’a kadar bu araçla gidileceğini belirtmesi üzerine, 20 yolcu can güvenliklerinin tehlikede olduğunu söyledi. Otobüs 20 yolcuyu Siverek ilçesinin girişinde, polis noktasında bırakarak yoluna devam etti.

Eşyaları ile gece yarısı yolda bırakılan, içlerinde kadın ve çocuklarında bulunduğu 20 yolcu, ilçe girişinde bulunan polis noktasında ki görevli polislere sığındı.

"Arabada klima yok, su yok, hiç bir şey yok"

Bayram öncesi İstanbul için bilet ayırdıklarını söyleyen mağdur yolculardan Ahmet Çatak şunları söyledi:
  • “İstanbul’dan-Diyarbakır’a geldiğimiz gibi, bir otobüs firmasından bugün için biletlerimizi ayırdık. Firma sahibine özelikle sorduk, sizin ek arabayla mı bizi göndereceksiniz, yoksa normal yolcu arabasıyla mı? Firma sahibi bize kesin cevap vererek, ek arabalarının olmadığını, çalışan tüm otobüslerin normal yolcu otobüsleri olduğunu bize söyledi. Ve biz bugün itibarıyla bindik arabaya, arabada klima yok, su yok, hiç bir şey yok. Yolda bir asker bindi arabaya, adam dedi buraya hayvan bile bağlasan durmaz. Diyarbakır’dan-Siverek’e 3 saatte geldik ve tek şoför vardı ve şoför kendisi de bize, ben çocuklarımı bu arabada getirmem diyor."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >