İstanbul'da bir arazide onlarca sıfır aracın olması dikkati çekti

Araçlar drone ile görüntülendi
Araçlar drone ile görüntülendi

Dünya çapında yaşanan çip krizi ve dövizdeki dalgalanma nedeniyle sıfır araç piyasasında fiyatlar kısa sürede değişiyor. Yaşanan sorunlar nedeniyle bazı firmaların stokçuluk yaptığı öne sürülmüştü. En son İstanbul Arnavutköy’de drone ile çekilen görüntülerde bir firmanın otoparkında bekleyen sıfır araçlar dikkati çekti.

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın ardından bir çok otomobil firmasına ait bayiler ellerinde araç olmadığı gerekçesiyle müşterilerine satış yapmadı. Bazı bayiler ise satış yaptıkları rakamlara araç satamayacaklarını belirterek satışları iptal etti. Bu dönemde bazı firmaların stok yaptığı ortaya çıktı.

Onlarca sıfır araç bir araziye dizilmiş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla tüm Türkiye'de stokçulara yönelik denetimler sürerken Arnavutköy'de bir oto kiralama firmasına ait alanda bulunan onlarca sıfır araç dikkati çekti. Kiralama firmasının işletme önünde kiralamak amacıyla bulunan araçların yanı sıra ikinci ve sıfır onlarca araç yüksek duvarların ardındaki çayırlık alana dizildi. İşletme önünde bulunan araç sayısının yaklaşık üç katı kadar fazlalıkta aracın çayırlık alana dizildiği tespit edildi. Araçlar drone ile görüntülendi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >