İstanbul'da boşaltılan 5 katlı bina çöktü

Zeytinburnu'nda çöken bina
Zeytinburnu'nda çöken bina

İstanbul Zeytinburnu'nda boşaltılan 5 katlı bina çöktü, bazı araçlar hasar gördü. Ölen ve yaralanan olmazken çöken binanın enkazında çalışma başlatıldı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olay yerine AFAD, itfaiye, güvenlik ve sağlık ekiplerinin sevk edildi" denildi.

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Sümer Mahallesi'nde daha önce boşaltılan 5 katlı bina çöktü. Bazı araçlar hasar gördü. Bölgeye ekipler sevk edildi. Dün gece binanın kolonlarından ses gelince bina sakinlerinin acil olarak tahliye edildiği belirtildi. Çöken binanın altında kalan bazı araçlar zarar görürken, enkazda çalışma başlatıldı.

İlk belirlemelere göre ölü ya da yaralı yok. Tedbir elden bırakılmıyor. Kapsamlı inceleme yapılıyor.

Mahalle sakinlerinden Kadir Yılmaz, "Sesi duyunca kaçalım dedim, o anda bina yıkıldı. Tamamen boştu, yaralanan olmadı" dedi.

Valilikten açıklama

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün saat 10.30'da Zeytinburnu ilçemizin Sümer Mahallesinde bulunan 27/3 numaralı sokaktaki 5 katlı bir binada çökme meydana gelmiştir. Olay yerine AFAD, itfaiye, güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edilmiş olup, çevrede gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Alınan ilk bilgilere göre, binanın yıkılma riski nedeniyle daha önceden boşaltıldığı anlaşılmıştır. Gelişmelerden kamuoyuna bilgi sunulacaktır" denildi.

Faciadan dönüldü

Yıkılan binanın çevresinde tam kapanma tedbirleriyle nedeniyle pazar yerinin kurulmadığı da öğrenildi.

Olay yerinden ilk görüntüler:

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >