İstanbul'da camları titreten gök gürültüsü: Bir anda yağmur başladı

İstanbul'da gün bir anda geceye döndü
İstanbul'da gün bir anda geceye döndü

İstanbul'da bir süreden bu yana devam eden sıcak havalar, bugün yerini yağışa bıraktı. Sabah saatlerinde kapalı bulutların hakim olduğu İstanbul'da öğleden sonra bir anda havanın kararmasıyla birlikte yağmur yağmaya başladı. Hemen telefonlarına sarılan vatandaşlar, gök gürültüsünün etkisiyle camlarda titreme meydana geldiğini söyledi. Çoğu vatandaşın hazırlıksız yakalandığı yağmurun ilerleyen saatlerde etkisini artıracağı öğrenildi.

İstanbul'da öğleden sonra bir anda hava karardı, hemen telefonlarına sarılan vatandaşlar, gök gürültüsü nedeniyle evlerinin camlarının titrediğini aktardı. Hafif şekilde atıştırmaya başlayan yağışın ilerleyen saatlerde etkisini artıracağı öğrenilirken, Marmara Denizi üzerinde oluşan yağış kütlelerinin hızlı bir şekilde şehre doğru ilerlediği kaydedildi.

Dolu yağışı bekleniyor

Hava Forum'un verilerine göre Marmara Denizi üzerinde oluşan yağış kütlelerinin hızlı şekilde şehre doğru ilerlediği ve akşama doğru dolu yağışının beklendiği bildirildi. Özellikle Marmara'da başta İstanbul olmak üzere, Karadeniz'de de 5-6 gün boyunca kapalı havanın hakim olacağı öğrenildi.

Meteoroloji'nin paylaştığı İstanbul haritasında yağmur kütlelerinin şehre doğru ilerlediği görülüyor
Meteoroloji'nin paylaştığı İstanbul haritasında yağmur kütlelerinin şehre doğru ilerlediği görülüyor

Asıl yağışlar cuma günü gelecek

Bugün Afyonkarahisar, Kütahya, Burdur ve Isparta'da yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise güneş az da olsa yüzünü gösterecek. Cuma günü beklenen yağışlar yurda giriş yapıyor. Kırklareli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Yağışlar İç Anadolu'da da görülecek.

Yağmur nedeniyle trafik yoğunluğu başladı
Yağmur nedeniyle trafik yoğunluğu başladı

Yağış trafik yoğunluğunu artırdı

İstanbul'da yağışlı havanın da etkisiyle trafik yoğunluğu yükseldi. Saat 16.43 itibariyle İstanbul'da trafik yoğunluğu seviyesinin yüzde 71'e çıktığı öğrenildi. Özellikle köprü giriş ve çıkışlarında yoğunluk oluşurken, yola çıkacak vatandaşların trafik yoğunluğunu da dikkate almaları kaydedildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >