İstanbul'da en çok kaza yapılan noktalar tespit edildi

Arşiv
Arşiv

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yaşanan kazaları mercek altına aldı. Detaylı analizler sonucu en sık kaza yaşanan 10 nokta tespit edildi.

İstanbul Emniyeti trafik kazalarını mercek altına aldı. En sık kaza olan yerlerde çalışma yaptı ve 10 nokta tespit etti.

2017 yılında 186 kişi, 2018 yılında 141 kişi, 2019 yılında, 117 kişi ve 2020 yılında ise 91 kişi yaşanan trafik kazalarında yaşamını yitirdi. Binlerce kişi yaralandı. Yüzlerce araç da kullanılamaz hale geldi.

"Detaylı analizler yapıldı"

Demet Komiser konu ile şu açıklamalarda bulundu:

‘Bu kaza sıcak noktalarında meydana gelen kazaların sebeplerini sürücü hataları mı yolun yapısından mı kaynaklandığını detaylı analizler yaptık. Bu analizlerin sonucu yolun fiziki yapısıyla ilgili bir eksiklik tespit ettiğimizde yolun kavşak çalışması ışık konulması üst geçit alt geçit tespit ettiğimizde bununla ilgili kuruluşa bu durumu bildirdik’

Sık sık kaza olan yerler belirlendi
Sık sık kaza olan yerler belirlendi

"Son üç yılda trafik kazaları yüzde 52 azaldı"

Sürücü hatalarıyla kaynaklı trafik kazalarında ilgili analizlerimizle de o noktalarda en yoğun saatlerde trafik kazalarının yaşandığı en yoğun saatlerde o kusurlarla ilgili denetimlerimizi sıklaştırdık. Son üç yılda yaşanan ölümlü trafik kazaları yüzde 52 buçuk azaldı.

"2020'de yeni kaza sıcak noktaları belirlendi"

Bunların ikisi Anadolu yakasında. Pendik sahil yolu, D100 Kozyatağı mevkii. 8'i Avrupa yakasında. Zeytinburnu, Cevizlibağ, Piyalepaşa, Vatan Caddesi, Haliç Köprüsü, Tem Otoyolu Sultangazi ayrımları Büyükdere caddesi, Barbaros bulvarı. Bu noktalarda denetimlerimizi sıklaştırdık.

Sürekli kaza olan yerlerde denetimler artırıldı
Sürekli kaza olan yerlerde denetimler artırıldı

İstanbul'da en çok kaza yapılan noktalardan biri de Fatih'te bulunan Akdeniz ve Vatan caddesinin kesişimi. Trafik ekipleri bu noktada kazaları önlemek için denetim yapıyor.

Ekipler öte yandan yayaya çarpma ve motosiklet kazalarını önleme amaçlı çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: CNN Türk

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >