İstanbul’da kar yağışı başladı

İstanbul'da kar başladı
İstanbul'da kar başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İstanbul’da kar yağışı kentin kuzey ilçelerinde başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yarılarının ardından İstanbul’da kar yağışı etkili olmaya başladı.

İstanbul'da uzun süreden bu yana beklenen kar yağışı başladı. Elde edilen bilgilere göre Başakşehir ilçesinde yağışın kendisini hissettirdiği öğrenilirken, kar yağışının ilerleyen saatlerde diğer ilçelerde de etkili olacağı belirtildi

Ancak İstanbul'da beklenen asıl kar yağışının gece saatlerinde gerçekleşeceği bildirildi. Gece saatlerinde etkisini artırması beklenen kar yağışının İstanbul'u etkisi altına alması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşların programlarını hafta içi yağışlara göre yapması uyarısında bulundu.

İstanbul'da öğlen saatlerinde Başakşehir ilçesinde etkili olan kar yağışı, Beylikdüzü, ardından Bahçelievler ve Bayrampaşa'da da etkili oluyor. Üç ilçede de karın zemini kapladığı görüldü. Yağışın akşam saatlerinde etkisini artırması bekleniyor.

Kısa sürede her yer bembeyaz oldu

Özellikle yüksek kesimlerde kar etkili oluyor. Çatalca'da da kar yağışının etkili olduğu ve yerin kar tutmaya başladığı öğrenildi. Özellikle yüksek kesimlerde kar etkili oluyor. Çatalca kar yağışı nedeniyle kısa sürede beyaza büründü. Anadolu yakasında ise Beykoz, Maltepe, Pendik Aydos Tepesi ve Sultanbeyli'de aralıklı kar ve sulu kar yağışı sürüyor.

Meteoroloji, bu gece ve yarın İstanbul'da yoğun kar yağışı beklendiğini açıklamıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >