İstanbul'da kısıtlama öncesi trafik erken başladı

İstanbul'da kısıtlama saat 21.00 itibariyle başlayacak
İstanbul'da kısıtlama saat 21.00 itibariyle başlayacak

İstanbul trafiğinde hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle trafik yoğunluğu erken başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonları uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 21.00 itibariyle başlayacak.

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında bu haftadan itibaren cumartesi günü de sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İstanbul'da hafta sonu yasağı öncesinde trafikte de yoğunluk erken başladı.

Trafik yoğunluğu erken saatlerde yüzde 68'i aştı

Geçtiğimiz haftalara kıyasla bu kez cumartesi gününün de kısıtlama olmasıyla kısıtlama öncesi İstanbul'da trafik yoğunluğu erken saatlerde başladı. Göztepe D-100 karayolu havadan görüntülenirken İBB'nin trafik yoğunluğu haritasına göre yoğunluk saat 15.00 sıralarında yüzde 68'e ulaştı.

Trafik yoğunluğu havadan görüntülendi
Trafik yoğunluğu havadan görüntülendi

Koronavirüs salgınını önlemek için alınan tedbirler kapsamında uygulanan hafta sonu dışarı çıkma kısıtlaması geçtiğimiz kabine toplantısında cumartesi gününde tekrardan kısıtlama kararı alındı. Bugün saat 21.00’de başlayacak. Kısıtlama öncesi kent geneli trafik yoğunluğu oluşurken Göztepe D-100 Karayolu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yolunda, trafik zaman zaman durma noktasına geldi. Trafik havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 15.00 itibarıyla yoğunluk yüzde 68’e ulaştı. Saat 15.25 itibarıyla ise trafik yoğunluğu yüzde 65 olarak görülüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >