İstanbul'da Masko Mobilyacılar Sitesi'nde bina çöktü

Son dakika
Son dakika

İstanbul İkitelli'de mobilya mağazasında çökme meydana geldi. Valilik, ilk bilgilere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi. Binanın, yanındaki inşaat kazısı nedeniyle çöktüğü sanılıyor.

İstanbul Başakşehir'deki Masko Mobilyacılar Sitesi'nde bulunan mobilya mağazasında henüz belirlenemeyen nedenle çökme meydana geldi.

İçinde asma kat bulunan mobilya mağazasının yandaki inşaatın temel kazısı nedeniyle çöktüğü sanılıyor. Mağazadan sesler gelmesi üzerine içeridekilerin dışarı çıktığı, enkazda kimsenin kalmadığı belirtiliyor. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. İtfaiye ekipleri de enkazda kimse olup olmadığını araştırıyor.

"Yaralı ve can kaybı yok"

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Bugün saat 15.15’te alınan bir ihbarda, Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi MASKO Mobilyacılar Sitesi’nde tek katlı bir mobilya atölyesinin çatısının çöktüğü bildirilmiştir. Olay yerine ivedilikle AFAD, itfaiye, güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edilerek çevrede gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup çalışmalar devam etmektedir. Alınan ilk bilgilere göre olayda yaralı ve can kaybımız bulunmamaktadır''

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >