İstanbul'da sahte aşı kartı düzenleyen üç hemşire tutuklandı

Arşiv
Arşiv

İstanbul'da özel bir hastanede sahte aşı kartı düzenlediği tespit edilen üç hemşire gözaltına alındı. WhatsApp kayıtlarında suç unsuru olan yazışmalar yaptığı tespit edilen hemşirelerin aşıları vurulmuş gibi gösterdiği ifade edildi. Gözaltına alınan hemşireler, nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklandı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri, ihbar üzerine özel bir hastanede hemşirelerin sahte aşı kartı düzenlendiğini tespit etti. Aylar süren teknik takibin ardından operasyon düzenlendi.

6 kişi gözaltına alındı

Hastanede bulunan üç hemşire ve organizasyonda yer alan üç kişi olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan hemşireler, nitelikli dolandırıcılık ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklandı. Hemşirelerin aşıları vurulmuş gibi gösterdiği ortaya çıktı. Diğer üç zanlı da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

CNN Türk'ün haberine göre hemşirelerin cep telefonlarına el konulurken WhatsApp kayıtlarında suç unsuru olan yazışmalar tespit edildi. Vurulmayan aşıların akıbeti araştırılırken İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.