İstanbul'da şiddetli sağanak başladı: Meteoroloji'den 27 il için sarı kodlu uyarı

İstanbul'da şiddetli yağış etkili oldu, vatandaşlar zorluk yaşadı
İstanbul'da şiddetli yağış etkili oldu, vatandaşlar zorluk yaşadı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 27 il için sarı kodlu uyarıda bulunurken İstanbul'da sağanak yağış başladı.Yağışların gün boyunca aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı 5 günlük hava tahmin raporuna göre sağanak yağışlı hava ülke genelinde etkili olacak. Hava sıcaklıkları da mevsim normallerinin altında seyrederken hafta sonuna doğru mevsim normallerine yükselecek.

Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Malatya çevreleri dışında, diğer bölgelerimizin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Adana, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında

Hava sıcaklıklarının İç ve Batı kesimlerde azalacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

27 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürülüğü Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Isparta, İstanbul, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Sakarya, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Kırıkkale, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce illeri için sarı kodlu uyarı yayınladı.

İstanbul'da bugün hava durumu nasıl?

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış başladı. Yağışların gün boyuncu aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >