20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

İstanbulkart ile İSPARK'larda ve iTaksi'de ödeme yapılabilmekte!

BELBİM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentte İSPARK'ın işlettiği tüm otoparklarda İstanbulkart ile ödeme yapılabilmesi yönünde bir uygulama başlatmıştı.

İçindekiler


Yine bu açıklamada; İstanbulkart’ın kullanıcılara sağladığı diğer kolaylıklar ise şu şekilde ifade edildi:

"20 milyon vatandaşın her gün toplu ulaşım araçlarında kullandığı İstanbulkart'ın otopark ödeme özelliği sayesinde aracını park eden vatandaşlar, nakit para kullanmak zorunda kalmıyor. Hem yol üstü otoparklarda hem de kapalı otoparklarda kullanılan sistem, otopark ödemelerinde kolaylık ve hız sağlıyor. İstanbul'da bulunan açık ve kapalı, yol üstü otoparklarında 600 den fazla noktada geçerli olan sistemi kullanmak için İstanbulkart sahibi olmak yeterli. Vatandaşlar ödeme yaptıktan sonra ödeme bilgilerinin detaylarını 'istanbulkart.istanbul' web sitesinden inceleyebilmekte."

İstanbulkart “iTaksi” de de ödeme için kullanılabilmekte!

iTaksi ödemesini istanbulkart ile gerçekleştiren kullanıcılar, ceplerinde nakit taşımaya gerek duymadan, para üstünü almayı beklemeden, hızlı ve temassız kullanım avantajı yaşamakta.

Ayrıntılı bilgi için :

https://www.istanbulkart.istan...