☃️İstanbullular dikkat:🌨️Kar geliyor

İstanbul tabelası- Arşiv
İstanbul tabelası- Arşiv

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı geldi. İstanbul'da ne zaman kar yağacak? diye büyük bir merakla bekleniyordu. Hava sıcaklıkları düştü ve kar kendisini göstermeye başladı. Dün etkili olmaya başlayan kar, İstanbul'un bugün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar olarak bekleniyor. Günler önceden hafta sonu kar yağacak diye peş peşe uyarılar yapılmıştı. İstanbullar dışarı çıkmadan önce havanın notlarına göz atmasında fayda var. Ülke genelinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinden sonra Konya ve Karaman’ın güneyinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İstanbul'da etkili olan kar yağışından arabanın üzeri
İstanbul'da etkili olan kar yağışından arabanın üzeri

İstanbul'da evler ve arabalar beyaza büründü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından İstanbul'da dün etkisini gösteren yağmur, bazı noktalarda sulu kar, zaman zaman ise kar yağışına dönüştü. Maltepe'nin yüksek kesimlerinde sulu kar yağışının ardından bazı evlerin çatılarının ve arabaların üzerlerinin karla kaplandığı görüldü. Aynı şekilde Silivri'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Maltepe'nin yüksek kesimlerinde sulu kar yağışının ardından bazı evlerin çatılarının ve arabaların üzerlerinin karla kaplandığı görüldü. Silivri ve çevresinde de aralıklarla devam eden yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Akşam saatlerinde etkili olan yağışta, Kadıköy Mahallesi'ndeki bazı araçların üzeri karla kaplandı.

İstanbul'da evin çatısında kar
İstanbul'da evin çatısında kar

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

İllerHava Sıcaklıkları

Ankara:

Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı 5

İstanbul:

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri zaman zaman karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

İzmir:

Parçalı ve çok bulutlu 11

Adana:

Çok bulutlu, sağanak yağışlı 12

Antalya:

Çok bulutlu, sağanak yağışlı 14

Samsun:

Çok bulutlu ve yağmurlu 11

Trabzon:

Çok bulutlu, hafif yağmurlu 13

Erzurum:

Çok bulutlu, hafif kar yağışlı 1

Diyarbakır:

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 7

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >