İstanbul’un en zengin dilencisi: Kolunda 40 bin TL'lik bilezik çıktı

Arşiv
Arşiv

İstanbul Sultangazi'de hastane çevresinde dilencilik yapan 74 yaşındaki kadının banka hesabında yaklaşık 43 bin lira nakit parası, çok sayıda altın burma bileziği ve oğluna ait 3 katlı bir binanın olduğu ortaya çıktı. Yaşlı kadına tutanak tutularak idari para cezası kesildi.

İstanbul Sultangazi'de zabıta ekipleri vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik denetim yaptı.

Özel bir hastane çevresinde dilencilik yapan bir kadın hakkında sık sık ihbar alan zabıta ekipleri, buraya gitti. Sivil olarak hastane önüne giden zabıta ekipleri, yaşlı kadını dilenirken yakaladı.

Kadının kollarında yaklaşık 40 bin lira değerinde çok sayıda altın burma bilezik olduğu görüldü.
Kadının kollarında yaklaşık 40 bin lira değerinde çok sayıda altın burma bilezik olduğu görüldü.

Üzerinden 110 lira çıkan Latife İ. ile ilgili inceleme yapıldığında ise şaşırtan bir gerçek ortaya çıktı.

Bankada 43 bin TL nakit, kolunda burma bilezikler

Kadının üzerinden çıkan banka hesap özetinde hesabında 43 bin 539 lira nakit parası, kollarında da yaklaşık 40 bin lira değerinde çok sayıda altın burma bilezik olduğunu görüldü.

Öte yandan yaşlı kadının oğluna ait 3 katlı bir binada oturduğu, maddi açıdan durumunun iyi olduğu belirlendi. Zabıta ekiplerinin denetimi sırasında ortaya çıkan olayda yaşlı kadına tutanak tutularak idari para cezası kesildi. Dilencinin üzerinden çıkan 110 liraya ise el konuldu.