İşte sosyal medyanın gücü: Şule Çet'in ölümüne ilişkin şüpheliler tekrar gözaltına alındı

Şule Çet
Şule Çet

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüne ilişkin gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan şüpheliler için sosyal medyada verilen tepkiler işe yaradı. Şule Çet'in ölümü ile ilgili olarak bugün Sulh Ceza Hakimliği'ne tutuklanmaları için sevk edilen şüpheliler Çağatay A. ve Berk A. atılı suçlardan nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Üniversite öğrencisi Şule Çet'in Ankara'da bir plazanın 20. katından düşerek ölmesine ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Çağatay A. ve Berk A., çıkarıldıkları mahkemece "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "cinsel saldırı" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Gazi Üniversitesi Sanat Tasarımı Fakültesi Tekstil Tasarımı 2. sınıf öğrencisi Şule Çet'in (22) 29 Mayıs'ta Ankara'daki bir plazanın 20. katından düşerek ölmesine ilişkin soruşturma başlatıldı.

Çet'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumuna götürülürken, olay günü Çet ile birlikte bulunan Çağatay A. ile Berk A.'nın şüpheli olarak ifadeleri alındı. 2 şüpheli, 5 Haziran'da "taksirle ölüme neden olma" suçundan adli kontrol talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, her 2 şüphelinin de yurt dışına çıkış yasağı ve imza atma yükümlülüğü ile adli kontrol altına alınmasına karar verdi. Soruşturma kapsamında elde edilen yeni deliller ile tekrardan gözaltına alınan 2 şahıs, "cebir, tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcılığın talebini yerinde görmeyen Hakimlik, şüphelilerin serbest bırakılmasına karar verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >