İstihdam müjdesi: Kamuya 67 bin memur alınacak

İlk etapta 67 bin 311 kişinin istihdam edileceği belirtiliyor.
İlk etapta 67 bin 311 kişinin istihdam edileceği belirtiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Eğitim için 67 bin 331 kişilik kadro açıldı.Yakında şartlar açıklanacak, başvurular başlayacak. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte yeniden organize olan kamu kurumları gençler için kadro açılacağı, ilk etapta 67 bin 311 kişinin istihdam edileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 100 günlük eylem planı özellikle kamuda çalışmak isteyen gençleri heyecanlandırdı. Özellikle yeni öğretmen ataması büyük sevinçle karşılandı.

Önümüzdeki dönemde yeni kurumların da eleman ilanına çıkması bekleniyor.100 günlük eylem planına göre yeni açılacak kadrolar şu şekilde oluşacağı belirtiliyor.

  • Milli Eğitim Bakanlığı: 20 bin öğretmen ataması yapılacak. Bu öğretmenler sözleşmeli olarak görev yapacak. Atamalar KPSS ile olacak.
  • Emniyet Genel Müdürlüğü: Emniyette yeni polis alımları sürüyor. Bu kapsamda 3 bin polis amiri alınacak. Buna ilaveten 22 bin 500 polis memuru ve değişik illerde görev yapacak 7 bin bekçi alımı yapılacak.
  • Jandarma: Jandarma güçleri de kuvvetlendiriliyor. Bu kapsamda 500 subay, 4 bin 156 astsubay ve 10 bin 175 uzman erbaş alımı olacak.
  • Sahil Güvenlik: Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görev yapacak 44 subay, 98 astsubay ve 300 uzman erbaş alınacak.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >