İyi haber geldi: Pitbull saldırısına uğrayan Asiye hafta başında taburcu olacak

Minik Asiye hafta başında taburcu olacak
Minik Asiye hafta başında taburcu olacak

Gaziantep'te yaşayan Asiye Ateş 22 Aralık'ta iki köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmıştı. İlk müdahalesinin ardından Antalya'ya sevk edilen minik Asiye'nin tedavisinin ardından bu hafta taburcu edileceği belirtildi.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi'nde 22 Aralık'ta, oturdukları sitenin bahçesinde, pitbull cinsi iki köpeğin saldırısında başından ağır yaralanan Asiye Ateş, kentteki ilk tedavisinin ardından Antalya'ya sevk edildi.

Operasyon 4 saat sürdü

Minik Asiye, Türkiye'nin ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibince 26 Aralık'ta Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 4 saat süren operasyon geçirdi.

Asiye'nin sırtından ve bacağından alınan dokular, baş kısmına nakledildi. Bir süre yoğun bakımda kalan Asiye, servise alındı.

Hafta başında taburcu edilecek

İşitme kaybı ve yüz felci ihtimali üzerine bir operasyon daha geçiren Asiye'nin bu yöndeki tedavisi devam ediyor.

Asiye'nin işitme kaybına ilişkin dün kulak bölgesine operasyon yapıldığını belirten Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Asiye'nin kulakla ilgili sorunlarının giderildiğini ve gelecek hafta başında taburcu edileceğini söyledi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >