İzmir depreminin mucize çocuğu Ayda: Annem gelecek, pikniğe gideceğiz

Ayda
Ayda

İzmir depreminden 91 saat sonra mucize şekilde kurtularak umudun sembolü olan Ayda geçtiğimiz günlerde taburcu olmuştu. Ayda'nın babası Uğur Gezgin yaşadıklarını şu ifadelerle anlattı: Annesinin öldüğünden haberi yok. 'Baba, annem kedilerden çok korkar. Sokakta daha fazla yürüyemez. Yakında eve gelir. Annem eve gelince birlikte pikniğe gideceğiz' diyor." Uğur Gezgin, ev fiyatlarını artıran fırsatçılara da tepki göstererek "Bu vicdansızlıktır" dedi.

İzmir'de 30 Ekim'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde Rıza Bey Apartmanı'nda aralarında Ayda'nın annesi Fidan Gezgin'in de bulunduğu 37 kişi hayatını kaybetmişti. Üç yaşındaki Ayda ise 91 saat sonra 3 Kasım'da binanın enkazından sağ olarak çıkarılmıştı. Ayda'nın 8 yaşındaki ağabeyi Atakan okulda, babası Uğur Gezgin ise işyerinde olduğu için depremden sağ kurtuldu.

Ayda: Annem kedilerden korkar sokakta çok yürüyemez gelir

Sabah Gazetesi'nden Ceyhan Torlak'ın haberine göre; Eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan acılı baba Uğur Gezgin, duygularını paylaştı. Ayda'ya hem annelik hem de babalık yapan ve bir kargo şirketinde yönetici olan Uğur Gezgin şöyle konuştu:

  • "Kızımın sağlık durumu her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Bu süreci hep birlikte atlatacağız. Kızımla şu an aynı odada kalıyoruz. Eşim kedilerden korkardı. Kızım Ayda annesinin kedilerden korktuğunu biliyor. Annesinin öldüğünden haberi yok. Annesinin gezmeye gittiğini ve geleceğini sanıyor. Kızım bana, 'Baba, annem kedilerden çok korkar. Sokakta daha fazla yürüyemez. Yakında eve gelir. Annem eve gelince birlikte pikniğe gideceğiz' diyor."

Uğur Gezgin Ayda'yı hastaneden çıkarırken
Uğur Gezgin Ayda'yı hastaneden çıkarırken

"Fırsatçılar ev fiyatlarını artırıyor"

Şu anda geçici olarak Ayda ve oğlu Atakan ile birlikte kardeşinin evinde kaldıklarını anlatan Uğur Gezgin, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: "Kendi evimize geçtiğimizde psikolojik destek süreci daha da etkili olacak. Şu anda satın almak için Bayraklı ve Bornova'da ev bakıyorum. Kayalık alandan sağlam ev almak istiyorum. Depremden önce aynı bölgelerden ev baktığım için ortalama ev fiyatlarını biliyorum. 500 bin lira değerindeki evi 750 bin, 800 bine satmaya çalışıyorlar. Bu vicdansızlıktır. Allah devletimizden, belediyelerimizden razı olsun. Bize çok destek oldular. Şirketim de maddi anlamda destek oldu. Onlara da çok teşekkür ediyorum."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >