İzmir'de 'Karabaş' 10 yaşındaki çocuğun kahramanı oldu

Kahraman köpek Karabaş
Kahraman köpek Karabaş

İzmir’de bir kişi, evinin önünde oynamakta olan 10 yaşındaki erkek çocuğunu kaçırmak isterken ailenin köpeği Karabaş’ın, can havliyle havlamasıyla yakayı ele verdi.

İzmir'in Konak İlçesi Hatay semtindeki evlerinin önünde oynayan 10 yaşındaki T. F. biri kaçırılmak istendi. Küçük çocuğun ellerini arkada birleştirerek ağzını kapatan kişiyi gören ailenin köpeği Karabaş ise var gücüyle havlayarak küçük çocuğun son anda kurtulmasını sağladı.

Yeni Asır'ın haberine göre, o sırada sokağın az ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne Nilgün F. ve yanındakiler, Karabaş'ın havlamasından bir şeylerin ters gittiğini anlayarak hemen sesin geldiği yöne doğru hareket etti. Karabaş'ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan korkan kişi, kaçmak istedi; ancak başarılı olamadı. Köpekten kaçarken apartmana girince üzerinden kapıyı kapatan mahalleli polise haber verdi.

İnkar etti

Saldırganın Gaziemir Polis Karakolu'nda taşeron olarak çalışan temizlik görevlisi R. F. olduğu ortaya çıktı. Küçük T, psikolog eşliğinde olayı anlatırken, "Beni zorla kaçırmak istedi" dedi. Zanlının ise, "Köpekten korktuğum için çocuğa yaklaşmıştım" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Çocuklara yönelik istismar konularında çok duyarlı olduğunu ve sosyal medya hesaplarında sürekli bu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen anne Nilgün F, "Tüm çocuklar adına korktuğum şey başıma geldi. Karabaş olmasa neler olabilirdi düşünmek bile istemiyorum" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >