İzmir'de polis çevirmesine yakalanan bir kişi kontrollerde hayatının şokunu yaşadı

Ehliyetinde ölü, kimliğinde sağ olarak görünen Davut Şahin, sorunu çözmek için çabalıyor.
Ehliyetinde ölü, kimliğinde sağ olarak görünen Davut Şahin, sorunu çözmek için çabalıyor.

İzmir'de trafik polislerinin çevirmesine yakalanan Davut Şahin, kontroller sırasında hayatının şokunu yaşadı. Şahin, trafik kontrolünde resmi kayıtlara göre "ölü" olduğunu öğrendi.

Edinilen bilgiye göre Davut Şahin, Aydın otobanından İzmir'e doğru yolculuk ederken yapılan bir trafik kontrolünde resmi kayıtlara göre ölü olduğunu öğrendi. Polisin yaptığı ehliyet kontrolünün sonucu karşısında şoke olan Şahin, yaptığı tüm başvurulara rağmen şu ana kadar bir sonuç alamadığını söyledi.

"Ya ölümlü bir kazaya karıştın ya da ölüsün”

Yaşadığı trajikomik olayı anlatan Davut Şahin, "Bu sorun yüzünden aracımı bile kullanamıyorum" dedi. Ehliyetinde ölü, kimliğinde sağ olarak görünen Şahin, sorunu çözmek için emniyet ve nüfus müdürlükleri arasında adeta mekik dokudu. Trafik şubeye sağ olduğunu kanıtlamak için gittiğinde, durumun neden kaynaklanmış olabileceğini sorduğunu ifade eden 3 çocuk babası Şahin, "Ya ölümlü bir kazaya karıştın ya da ölüsün cevabını verdiler" diye konuştu.

“Sağ olduğumu kanıtlamak için çabalamaya başladım”

Aydın Otobanı'ndaki denetimde önce polisin şaka yaptığını zannettiğini söyleyen Şahin, "Polis kontrol ettiği cihazın ekranını gösterince ikna oldum. Normal koşullarda ehliyetsiz araç kullandığım gerekçesiyle ceza kesilecekti ama memur durumun benden kaynaklı olmadığını anladığı için o anlık affetti. İzmir'e gelir gelmez sağ olduğumu kanıtlamak için çabalamaya başladım" dedi.

“Umarım yaşadığım kanıtlanır”

Önce Karşıyaka Trafik Şube'ye gittiğini belirten Şahin sözlerine şöyle devam etti:

  • "Oradaki görevliler de şoke oldu. Kendilerinin bir şey yapamayacağını, nüfus müdürlüğüne gitmem gerektiğini söylediler" dedi. Oradan Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü'ne gittiğini söyleyen Şahin, "Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü Tepecik Trafik Şube'ye, Trafik Şube tekrar Karşıyaka Nüfus Müdürlüğü'ne gönderdi. En son Karşıyaka ve Konak İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne yazı gönderdik. Şimdi onun cevabını bekliyoruz. Umarım yaşadığım kanıtlanır"