Jeff Bezos'tan çarpıcı sözler: Gelecekte Dünya'ya sadece tatil için geleceğiz

Jeff Bezos
Jeff Bezos

Dünyanın en zengin iş insanlarının geleceğe dair sözleri dünya kamuoyunda gündem olmaya devam ediyor. Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in koronavirüs salgını ve aşıyla ilgili söylemlerinin ardından bu kez de Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'tan çarpıcı sözler geldi. Bezos, yakın bir gelecekte insanların uzayda doğacağını ve sadece tatil için Dünya'ya geleceğini iddia etti.

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüs salgınıyla ilgili bir takım bilgileri yıllar öncesinden vermesi nedeniyle şüphelerin odağı haline gelmişti. Şimdi de Amazon'un kurucusu Jeff Bezos tüyler ürperten sözler kullandı. Bezos, yakın bir gelecekte uzayda yaşam başlayacağını ve insanların Dünya'ya sadece tatil için gideceğini ifade etti.

"Dünya'ya sadece ziyaret için gelecekler"

Harvard Business Review baş editörü Adi Ignatius'un ev sahipliğinde DC'deki 2021 Ignatius Forumu'nun bir parçası olarak Washington Katedrali'nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Bezos, "Yüzyıllar boyunca birçok insan uzayda doğacak, burası onların ilk evi olacak. Bu kolonilerde doğacaklar, bu kolonilerde yaşayacaklar, sonra da sizin Yellowstone Ulusal Parkı'nı ziyaret ettiğiniz gibi Dünya'yı ziyaret edecekler" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >