Joker'in vizyona girmesiyle ABD askeri birimleri harekete geçti

ABD askeri birimleri Joker'in vizyona girmesiyle birlikte silahlı saldırı yapılabileceğine yönelik çok sayıda ihbar aldı.
ABD askeri birimleri Joker'in vizyona girmesiyle birlikte silahlı saldırı yapılabileceğine yönelik çok sayıda ihbar aldı.

Yılın merakla beklenen filmlerinden Joker bugün vizyona girdi. ABD askeri birimleri,
sinema tarihinin en ünlü kötü karakterlerinden birisinin hikayesini ele alan Joker'in vizyona girmesiyle birlikte silahlı saldırı yapılabileceğine yönelik çok sayıda ihbar aldı ve tedbirlerini artırdı.

Batman’in azılı düşmanı olan Joker, ABD polis birimlerini de harekete geçirdi. BBC Türkçe’nin haberine göre, Joker filminin vizyona girmesiyle birlikte maskeli saldırganların terör eylemi gerçekleştireceğine yönelik birçok ihbar yetkililere ulaştı. Yetkililer de bunun üzerine tedbirleri artırdı.

7 yıl önceki filmin gösterime girdiği gün silahlı saldırı gerçekleşmişti

7 yıl önce, “Batman: Kara Şövalye Yükseliyor” filminin gösterime girdiği gün Colorado’da düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmiş, 70 kişi de yaralanmıştı. Silahlı bir kişi, film beyaz perdede oynarken ayağa kalkıp ateş açmıştı. Saldırının gerçekleştiği Aurora’da Joker gösterilmeyecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >