K-Pop yıldızı Daud Kim Müslüman oldu, umreye gitti

K-Pop yıldızı Daud Kim
K-Pop yıldızı Daud Kim

Çektiği YouTube videolarıyla gündeme gelen K-pop yıldızı Daud Kim, 2019'da Müslüman olduğunu açıklamasından bu yana ilk kez umreye gitti. Tüm Müslümanlar için dua ettiğini söyleyen K-pop yıldızı Kim, "Allah'a şükürler olsun, dünyanın en kutsal şehrine gelme şansını verdiğin için teşekkür ederim. Bütün Müslümanlar için dua ettim. Allah günahlarımızı bağışlasın. Dualarımızı kabul etsin." dedi. Ünlü isim paylaşımında "Nihayet Mekke'ye geldim" dedi.

Traxx adlı grubun üyesi Daud Kim paylaşımlarıyla gündemde. Müslüman olduktan sonra Youtube videolarıyla öne çıkmaya başlayan Kim'in gerçek adı Jay Kim. Jay Kim, Müslüman olduktan sonra adını Daud Kim olarak değiştirmişti.

K-pop yıldızı ilk kez umreye gitti

K-pop yıldızı Daud Kim, 2019'da Müslüman olduğunu açıklamasından bu yana ilk kez umreye gitti. TraxX adlı grubun üyesi olan Kim, YouTube'da Güney Koreli Müslümanların deneyimlerini aktardığı videolarıyla biliniyor.

"Dünyanın en şanslı kişisi" olduğunu düşünen şarkıcı, Instagram hesabında ziyaretinden fotoğraflar paylaştı. K-pop yıldızı"Nihayet Mekke'ye geldim. En şanslı kişi benim çünkü Allahu Teâlâ beni seçti ve beni buraya getirdi."dedi.

K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti
K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti

"Tüm Müslümanlar için dua ettim"

Tüm Müslümanlar için dua ettiğini söyleyen Kim, "Bu fırsat için minnettarım" diye ekledi.

Herkesin ramazan ayını kutlayan şarkıcı ayrıca şu ifadeleri kullandı:

  • "Allah'a şükürler olsun, dünyanın en kutsal şehrine gelme şansını verdiğin için teşekkür ederim. Bütün Müslümanlar için dua ettim. Allah günahlarımızı bağışlasın. Dualarımızı kabul etsin."

Dinini değiştirdiği için hedef alındığını belirten Kim bunun ironik olarak "inancını güçlendirdiğini" söylemişti.

K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti
K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti
K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti
K-Pop yıldızı Daud Kim umreye gitti
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >