Kabine bugün toplanıyor: Ana gündem maddesi asgari ücret olacak

Arşiv
Arşiv

Kabine Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak. Kritik toplantının ana gündem maddeleri ise döviz kurundaki hareketlilik, fahiş fiyatlar ve stokçularla mücadele olacak. Öte yandan asgari ücret görüşmelerinde gelinen aşama ve koronavirüs salgınındaki son durum da toplantıda konuşulacak konular arasında yer alıyor.

Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak. Kabinede başta ekonomi olmak üzere birçok önemli konu konuşulacak.

Bakan Nebati'nin ilk toplantısı

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ilk kabine toplantısı olacak. Toplantıda döviz kurlarında yaşanan hareketlilik değerlendirilecek.

Stokçulara yönelik cezalar ele alınacak

Toplantıda bir diğer gündem maddesi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık sık üzerinde durduğu stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamaları olacak. Stokçulara yönelik cezaların arttırılmasına yönelik adımlar ele alınacak.

Asgari ücret

Yeni asgari ücret ile ilgili tarafların bir araya geldiği toplantılar sürüyor. Görüşmelerde gelinen aşama da Kabine'nin gündeminde olacak. Kamu çalışanlarının maaşlarında yapılacak iyileştirme de toplantıda ele alınacak.

Koronavirüs salgını

Toplantıda, kararlılıkla sürdürülen terörle mücadelenin yanı sıra koronavirüs ile ilgili son durum da gözden geçirilecek. Türkiye'de henüz görülmeyen "Omicron varyantı" ile ilgili tedbirler masada olacak. Kabine toplantısında dış gelişmeler de değerlendirilecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >