Kabine bugün toplanıyor: Ana gündem maddesi asgari ücret ve sınır ötesi operasyon

Arşiv
Arşiv

Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda; G-20 zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderlerle görüşmesi, olası sınır ötesi operasyon, yerli aşı çalışmaları, artan gıda fiyatları, asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge konuşulacak başlıklar arasında olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından millete sesleniş konuşmasını yapacak.

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığından Beştepe'de toplanacak. Toplantıda, terörle mücadelede, asgari ücret zammı ve koronavirüsle mücadele öncelikli gündem maddeleri olacak.

G-20 görüşmeleri

Yoğun gündemle toplanan Kabine'nin ilk gündem maddesi dış ilişkiler olacak. Buna göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın G-20 Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi ve burada konuşulan F-16 ve F-35 konuları ele alınacak.

Sınır ötesi operasyon

Diğer bir konu başlığı ise olası sınır ötesi operasyon olacak. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın terörle mücadeleye ilişkin bir sunum yapması bekleniyor.

Asgari ücret görüşmeleri

Kabine'nin en önemli konularında biri de ekonomi. Buna göre; artan gıda fiyatları, asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve 3600 ek gösterge toplantıda konuşulacak.

Koronavirüs salgını

Koronavirüsle mücadele gündemdeki bir diğer başlık olacak. Bilim Kurulu'nun aldığı kararlar, yerli aşı TURKOVAC ile ilgili çalışmalar gündemdeki konulardan olacak.

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları millete sesleniş konuşmasında vatandaşlara duyuracak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >