Kadir Doğulu: Garson olarak çalıştım

Kadir Doğulu.
Kadir Doğulu.

Ünlü oyuncu Kadir Doğulu, "Mahalle esnafında çalıştım. Otel ve restoranlarda işe girdim. Ardından yiyecek-içecek sektöründe çalışmaya karar verdim. Mekânların mutfağından başlayıp işletmesine ve ortaklıklarına kadar her biriminde görev aldım'' dedi.

Çok yakında Vuslat dizisi ile tekrardan ekranlarda göreceğimiz ünlü oyuncu Kadir Doğulu, kariyeri ile ilgili verdiği röportajda samimi açıklamalarda bulundu.

5 çocuklu bir ailenin üyesi olan Doğulu, birçok aile gibi ekonomik zorluklar yaşadıkları için 10 yaşından itibaren çalıştığını söyleyerek şu şekilde konuştu:

"Mahalle esnafında çalıştım. Otel ve restoranlarda işe girdim. Ardından yiyecek-içecek sektöründe çalışmaya karar verdim. Mekânların mutfağından başlayıp işletmesine ve ortaklıklarına kadar her biriminde görev aldım. Tam 14 yıl boyunca..."

Kadir Doğulu Vuslat dizisi ile ekrana dönmeye hazırlanıyor.
Kadir Doğulu Vuslat dizisi ile ekrana dönmeye hazırlanıyor.

Garson yakıştırması yaptılar

  • Oyunculuğa başladığında işletmecilikten geldiği için aşağılandığını da anlatan Doğulu, "Garson yakıştırması yaptılar ve bunu aşağılama cümlesi olarak kullandılar. Gittiğiniz her yerde size hizmet eden bir garson, servis elemanı yok mu? Siz beni nasıl o kavramla aşağılamaya çalışırsınız? O zamanlarda gerçekten kendi adıma değil ama garsonluk mesleğini yapan çalışma arkadaşlarım adına hicap duydum ve üzüldüm" dedi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >