Kafasına çivi çaktırdı: Hamile kadın erkek çocuk isterken hastanelik oldu

Hamile kadın erkek çocuk isterken hastanelik oldu
Hamile kadın erkek çocuk isterken hastanelik oldu

Pakistan'da yaşayan hamile bir kadın, iddiaya göre bir 'şifacının' tavsiyesi üzerine kafasına çivi çaktırdı. Erkek çocuk dünyaya getirmek isteyen kadın hastanelik oldu. Yetkililer sosyal medyada viral olan olay üzerine inceleme başlattıklarını belirtti.

Pakistan'ın Peşaver kentinde yaşayan hamile bir kadın, iddiaya göre bir 'şifacının' tavsiyesi üzerine 'doğacak çocuğunun erkek olması için' kafasına çivi çaktıktan sonra hastanelik oldu.

Lady Reading Hastanesi'nde kurbanı tedavi eden nörolog Haider Suleman, çivinin kadının kafatasına girmesine rağmen beynine ulaşmadığını söyledi.

Pakistan haber kaynağı Dawn'a konuşan Suleman, "Yöresindeki bir kadının aynı şeyi yaptığını ve ultrasonda doğmamış çocuğunun kız olduğunu göstermesine rağmen bir erkek çocuk doğurduğunu söyledi." dedi.

''Kocası terk etmek ile tehdit etti''

Kadının çiviyi kendi kafasına mı çaktığı yoksa birisinin ona yardım mı ettiği henüz belli değil ancak nörolog Suleman’a göre her şey kadının evinde oldu. Doktor, aile üyelerinin kafasındaki çiviyi kaldırmaya çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını söyledi.

Kadının zaten üç kızı olduğu ve alnına çivi çaktığında dördüncüyü beklediği söyleniyor.

Hastane personelinin aktardığı bilgilere göre kadın, erkek çocuk doğurmayacağı için kocasının kendisinden memnun olmadığını söylediğini ve onu terk etmekle tehdit ettiğini söyledi.

Yetkililer inceleme başlattı

Olay, kurbanın röntgeninin viral hale gelmesiyle yetkililerin dikkatini çekti. Polis, davayı incelemek için içeriği inceledi. Yerel polis şefi Abbas Ahsan, "Ekip ayrıca olayın tedavi eden doktor tarafından neden polise bildirilmediğini de araştıracak." dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >