Kafe ve restoranlar açıldı: 07.00-21.00 saatlerinde masaya servis yapabilecek

Arşiv
Arşiv

Kabine Toplantısı'ndan sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme takvimini paylaştı. Buna göre, yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Pazar günü ise yalnızca paket servisle hizmet verilebilecek.

Merakla beklenen Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası yaptığı konuşmada 1 Haziran'dan itibaren uygulanacak olan normalleşme takvimini paylaştı. Yeme içme-yerlerine yönelik düzenlemelerden bahseden Erdoğan, esnafa müjdeli haberi verdi.

Temmuz ayıyla ilgili düzenlemelerin vaka ve vefat sayısına göre kararlaştırılacağını söyleyen Erdoğan, "Temmuz ayında kısıtlama süreleri vaka ve vefat sayısında değişime göre yeniden belirlenecektir. Restoran, lokanta, kafeterya, pastane gibi yeme içme yerleri sabah 7 ile akşam 21.00'e göre masaya servis yapılabilecek" sözlerine yer verdi.

Pazar günü yalnızca paket servis

Saat 21.00'e kadar hizmet verebilecek olan restoran ve kafeler, paket servis ile saat 24.00'e kadar devam edebilecek. Pazar günü ise sadece paket servisi verilmeye devam edecek.

Kahvehane, halı saha gibi işletmeler açıldı

Haziran'dan itibaren kahvehane, halı saha, çay bahçesi, lunapark, spor salonu ve lunapark gibi işletmeler de sabah saat 07.00'dan itibaren akşam saat 21.00'a kadar hizmet verecek.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >