Kahve yanında servis edebileceğiniz bayram ikramlıkları

Kahve
Kahve

Bayram ikramlarınızı renklendirecek içecek sunumları...

Sıcak Ramazan günlerinden sonra, bayramın da sıcak günlere denk gelmesiyle içinizin kavrulduğunu tahmin edebiliyoruz.

Bayramın vazgeçilmez lezzetlerinden Türk kahvesinin yanında ikram edebileceğiniz buz gibi, harika içecek önerilerimiz var.

Bu lezzetler hem içinizi ferahlatacak hem misafirlerinizi sunumlarınıza hayran bırakacak.

Çilek dolusu bir sunum

                  
                  
                  
                  Hem hafif hem lezzetli bu tarifin tadına hayran kalacaksınız. Yapımı da oldukça kolay; öncelikle çilekleri yıkayın ve saplarını temizleyin. Ardından mutfak robotuna attığınız çileklerin üzerine, 2 yemek kaşığı şeker ve 1 bardak su ekleyip meyve suyu kıvamına gelene kadar robottan geçirin. Başka bir yerde hazırladığınız limon suyu ile çilek püresini harmanlayın. Şeker ekleme konusunda özgürsünüz; ancak meyvelerin kendi şekeri yeterli olacaktır; fazlasını tavsiye etmiyoruz.
Çilek dolusu bir sunum Hem hafif hem lezzetli bu tarifin tadına hayran kalacaksınız. Yapımı da oldukça kolay; öncelikle çilekleri yıkayın ve saplarını temizleyin. Ardından mutfak robotuna attığınız çileklerin üzerine, 2 yemek kaşığı şeker ve 1 bardak su ekleyip meyve suyu kıvamına gelene kadar robottan geçirin. Başka bir yerde hazırladığınız limon suyu ile çilek püresini harmanlayın. Şeker ekleme konusunda özgürsünüz; ancak meyvelerin kendi şekeri yeterli olacaktır; fazlasını tavsiye etmiyoruz.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  10 adet çilek2 yemek kaşığı toz şeker6 su bardağı su2 su bardağı taze sıkılmış limon suyuElma ve limon dilimleriyle servis edebileceğiniz gibi, nane yapraklarıyla da sunum yapabilirsiniz.
Gerekli malzemeler 10 adet çilek2 yemek kaşığı toz şeker6 su bardağı su2 su bardağı taze sıkılmış limon suyuElma ve limon dilimleriyle servis edebileceğiniz gibi, nane yapraklarıyla da sunum yapabilirsiniz.
Yumuşak şeker sevenlere özel

                  
                  
                  
                  Yumuşak şeker sevenler bu lezzete hayran kalacak. Tam da bayram için şeker dolusu bir içecek hazırlama fikri oldukça mantıklı. Renkli sunumuyla misafirlerinizi şaşırtacağınız bu lezzetin tarifi de oldukça kolay. Yumuşak şekerleri bir kaba alıp üzerine sırasıyla elma suyu ve maden suyunu ekleyin. Karışımı servis edeceğiniz bardaklara dökün ve üzerlerini elma ve limon dilimleri ile süsleyin.
Yumuşak şeker sevenlere özel Yumuşak şeker sevenler bu lezzete hayran kalacak. Tam da bayram için şeker dolusu bir içecek hazırlama fikri oldukça mantıklı. Renkli sunumuyla misafirlerinizi şaşırtacağınız bu lezzetin tarifi de oldukça kolay. Yumuşak şekerleri bir kaba alıp üzerine sırasıyla elma suyu ve maden suyunu ekleyin. Karışımı servis edeceğiniz bardaklara dökün ve üzerlerini elma ve limon dilimleri ile süsleyin.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  1,5 su bardağı ayıcık yumuşak şeker1 su bardağı elma suyu1/2 su bardağı maden suyu2 adet dilimlenmiş elma1 adet dilimlenmiş limon
Gerekli malzemeler 1,5 su bardağı ayıcık yumuşak şeker1 su bardağı elma suyu1/2 su bardağı maden suyu2 adet dilimlenmiş elma1 adet dilimlenmiş limon
Bardak dolusu ekşi elma esintisi

                  
                  
                  
                  Bu lezzete özellikle çocuklar bayılacak. İlk olarak buz dolu bir bardağın içine elmalı yumuşak şeker ekleyin. Elma suyunu da ilave ettikten sonra, limonlu toz karışımını da ekleyip yeniden yumuşak şekerlerle süsleyin. Servis etmeden önce, nane aromasıyla da tatlandırmak için nane sosu kullanabilirsiniz.
Bardak dolusu ekşi elma esintisi Bu lezzete özellikle çocuklar bayılacak. İlk olarak buz dolu bir bardağın içine elmalı yumuşak şeker ekleyin. Elma suyunu da ilave ettikten sonra, limonlu toz karışımını da ekleyip yeniden yumuşak şekerlerle süsleyin. Servis etmeden önce, nane aromasıyla da tatlandırmak için nane sosu kullanabilirsiniz.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  15 ml. ekşi elma suyu15 ml. limonlu ya da elmalı toz içecekEkşi yumuşak şeker
Gerekli malzemeler 15 ml. ekşi elma suyu15 ml. limonlu ya da elmalı toz içecekEkşi yumuşak şeker
Çikolata sevenlere özel

                  
                  
                  
                  Tam da Ramazan'dan çıkmışken bu çikolata dolusu lezzete hayır diyecek birileri olduğunu sanmıyoruz. Harika çikolata lezzetini yapmanın tarifi de çok kolay; öncelikle tütün malzemeleri bir kaba alın. Ardından blender yardımıyla karıştırmaya başlayın. Bir tarafta buz parçacıklarını mutfak robotuna atıp kırın ve karışıma ekleyin. İkisini de yeniden karıştırdıktan sonra bardaklara bölüştürüp krem şanti ve bonibon ile süsleyin. Dilerseniz çikolata parçacıkları ile de süsleyebilirsiniz.
Çikolata sevenlere özel Tam da Ramazan'dan çıkmışken bu çikolata dolusu lezzete hayır diyecek birileri olduğunu sanmıyoruz. Harika çikolata lezzetini yapmanın tarifi de çok kolay; öncelikle tütün malzemeleri bir kaba alın. Ardından blender yardımıyla karıştırmaya başlayın. Bir tarafta buz parçacıklarını mutfak robotuna atıp kırın ve karışıma ekleyin. İkisini de yeniden karıştırdıktan sonra bardaklara bölüştürüp krem şanti ve bonibon ile süsleyin. Dilerseniz çikolata parçacıkları ile de süsleyebilirsiniz.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  250 gr. süt30 ml. krema15 ml. çikolata sosuİsteğe bağlı muz ve çilekle süsleyebilirsiniz.
Gerekli malzemeler 250 gr. süt30 ml. krema15 ml. çikolata sosuİsteğe bağlı muz ve çilekle süsleyebilirsiniz.
İçeceklere lolilop dokunuşu

                  
                  
                  
                  Yine şeker dolusu bir lezzet tarifi veriyoruz. Öncelikle meyveli soda ve maden suyunu sırasıyla mutfak robotuna atın ve karıştırın. Bir yandan da buzları kırıp karışıma ilave edin. Hazırladığınız lezzeti bardaklara doldurup içlerine birer lolipop şekeri bırakarak servis edin.
İçeceklere lolilop dokunuşu Yine şeker dolusu bir lezzet tarifi veriyoruz. Öncelikle meyveli soda ve maden suyunu sırasıyla mutfak robotuna atın ve karıştırın. Bir yandan da buzları kırıp karışıma ilave edin. Hazırladığınız lezzeti bardaklara doldurup içlerine birer lolipop şekeri bırakarak servis edin.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  1 su bardağı meyveli soda (Dilediğiniz aromada tercih edebilirsiniz.)Yarım su bardağı maden suyuMeyveli lolipop şeker
Gerekli malzemeler 1 su bardağı meyveli soda (Dilediğiniz aromada tercih edebilirsiniz.)Yarım su bardağı maden suyuMeyveli lolipop şeker
Karpuz ve limon uyumu

                  
                  
                  
                  Yaz meyvelerinin başında gelen karpuz, bayramda da favori lezzetler arasında. Misafirlerine karpuz dilimleri ikram etmekten sıkılanlar için, bizim farklı bir fikrimiz var. Öncelikle karpuzu çekirdeklerinden ayırıp robottan geçirin. Elde ettiğiniz püreye 4 su bardağı su ve yarım su bardağı limon suyu ekleyin. Şeker ilave etmek yine sizin tercihinize kalmış; ancak bir tavsiye etmiyoruz. İçeceği servis ederken, üzerine bir top vanilyalı dondurma da ekleyebilirsiniz.
Karpuz ve limon uyumu Yaz meyvelerinin başında gelen karpuz, bayramda da favori lezzetler arasında. Misafirlerine karpuz dilimleri ikram etmekten sıkılanlar için, bizim farklı bir fikrimiz var. Öncelikle karpuzu çekirdeklerinden ayırıp robottan geçirin. Elde ettiğiniz püreye 4 su bardağı su ve yarım su bardağı limon suyu ekleyin. Şeker ilave etmek yine sizin tercihinize kalmış; ancak bir tavsiye etmiyoruz. İçeceği servis ederken, üzerine bir top vanilyalı dondurma da ekleyebilirsiniz.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  3 dilim karpuz4 su bardağı su1/2 su bardağı taze sıkılmış limon suyu
Gerekli malzemeler 3 dilim karpuz4 su bardağı su1/2 su bardağı taze sıkılmış limon suyu
Hindistan cevizi limonataya düştü

                  
                  
                  
                  Hindistan cevizi sevenlere özel bir tarif olan bu lezzeti yapabilmek için, önce su ve şekeri karıştırıp dolapta dinlenmeye bırakın. Limonların ve şekerli suyun yarısını mutfak robotundan geçirin, daha sonra bu karışımı bir sürahinin içine süzün ve limonların posasını ayırın. Kalan limon ve suyla bu işlemi tekrar edin. Son olarak da süt tozunu bu karışıma ekleyin ve buz ile servis edin.
Hindistan cevizi limonataya düştü Hindistan cevizi sevenlere özel bir tarif olan bu lezzeti yapabilmek için, önce su ve şekeri karıştırıp dolapta dinlenmeye bırakın. Limonların ve şekerli suyun yarısını mutfak robotundan geçirin, daha sonra bu karışımı bir sürahinin içine süzün ve limonların posasını ayırın. Kalan limon ve suyla bu işlemi tekrar edin. Son olarak da süt tozunu bu karışıma ekleyin ve buz ile servis edin.
Gerekli malzemeler

                  
                  
                  
                  4 adet yeşil limon1 su bardağı toz şeker6 su bardağı soğuk su6 yemek kaşığı süt tozu
Gerekli malzemeler 4 adet yeşil limon1 su bardağı toz şeker6 su bardağı soğuk su6 yemek kaşığı süt tozu
Rengarenk bir bayram olsun!

                  
                  
                  
                  Bu lezzetler tadında, şeker gibi geçireceğiniz bir bayram olsun...
Rengarenk bir bayram olsun! Bu lezzetler tadında, şeker gibi geçireceğiniz bir bayram olsun...
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >