Kalp nakli bekleyen internet fenomeni Yusuf hayata tutunamadı

Yusuf Çello
Yusuf Çello

2016 yılında soğuk algınlığı şikayetiyle nedeniyle gittiği hastanede kalp yetmezliği teşhisi konan ve 2 yıldır kalp nakli bekleyen 18 yaşındaki Yusuf Çello hayatını kaybederek, memleketi Gaziantep’te dualarla defnedildi.

Gaziantep’te yaşayan Yusuf Çello, 2016 yılında soğuk algınlığı şikayetiyle hastaneye gitti. Uygulanan tüm tedavilere rağmen hastalığı geçmeyen Çello’ya bu kez kalp yetmezliği teşhisi konuldu.

İstanbul’a götürülen Yusuf Çello’nun tedavisine İstanbul’daki Dr. Siyami Ersek Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başlandı.

Cenk Tosun da destek vermişti

Kalp nakli yapılması gerektiği belirtilen Çello, 2.5 yıldır kaldığı İstanbul’da umutla tedavi olabilmeyi ve kendisine uygun kalbin bulunmasını bekledi.

Yusuf Çello
Yusuf Çello

Sosyal medyayı da etkin olarak kullanan Çello, internet ortamında başlatılan kampanya ile tüm ülke genelinde tanındı.

Kendisi için konserler düzenlenen Çello’yu, o dönemde Beşiktaş’ta oynayan ünlü oyuncu Cenk Tosun da ziyaret ederek destek vermişti.
Kendisi için konserler düzenlenen Çello’yu, o dönemde Beşiktaş’ta oynayan ünlü oyuncu Cenk Tosun da ziyaret ederek destek vermişti.

Paylaşımları ile de fenomen olan 18 yaşındaki Yusuf Çello’nun kalbi, 2 yıl dayanabildi. Vefat eden Yusuf Çello’nun cenazesi, Gaziantep’teki Yeşilkent Camii’nde cuma namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından gözyaşı ve dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Yeşilkent’teki aile mezarlığına defnedilen Yusuf Çello’nun amcası Bekir Çello, şunları kaydetti:

  • "Yusuf, 2.5 senedir İstanbul’da hastanede tedavi gördü. Uygun kalp bulunmadığından son 2-3 aydır, Gaziantep’e ailesinin yanına gelmek istedi. ’Ölürsem, ailemin yanında öleyim’ dedi. Yaşadığımız acıyı biz biliyoruz. Çok aktif bir çocuktu, sevilen bir çocuktu. Ünlü oyuncular da ziyaretine gelmişti, destek olmak amacıyla. Kalp bulunamadığından fazla yaşayamadı"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >