Kapadokya'da balon kazası: İki kişi öldü, üç kişi yaralandı

Kapadokya'da maden kazası
Kapadokya'da maden kazası

Kapadokya'da sıcak hava balonunun etkili rüzgar nedeniyle sert iniş yapması sonucu İspanya uyruklu iki kişi öldü, üç kişi yaralandı.

Kapadokya'da turistlere yönelik tur için Zelve Ören Yeri'nden sabah saatlerinde havalanan sıcak hava balonlarından biri, Kavak Beldesi Killik bölgesinde iniş için alçaldı. Bu sırada etkili olan rüzgar nedeniyle balon sert iniş yaptı.

Balonun sepetindeki yolculardan İspanya uyruklu iki turist hayatını kaybetti, yaralanan aynı uyruklu üç turist hastaneye kaldırıldı.

"İki kişi hayatını kaybetti"

Nevşehir Valiliğinden olaya ilişkin yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İlimiz Avanos ilçesi Zelve Ören Yeri mevkisinden bu sabah 07.25’te havalanan özel bir şirkete ait TC-BBR tescil numaralı sıcak hava balonu, merkeze bağlı Kavak beldesi Killik bölgesinde saat 08.50'de beklenmedik rüzgar artışı nedeniyle sert iniş yapmıştır. Kazanın ardından tüm ekiplerimiz olay yerine sevk edilmiştir. İniş esnasında balonda bulunan toplam 28 yolcu ve iki mürettebattan İspanyol uyruklu iki yolcu hayatını kaybederken İspanyol uyruklu üç yolcu ise yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki çeşitli hastanelerde devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. İlk belirlemelere göre olayın beklenmedik rüzgar artışından kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Kaza ile ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >