POLİTİKADAN DOSYA HABERE, YEREL HABERDEN ÖZEL ÇALIŞMALARA KADAR HABERİN SOSYAL MEDYASINDASINIZ. BAZEN 'CİDDİ MESELE' BAZEN BİR DAKİKALIK VİDEOLARLA GÜNDEME DAİR ÖNEMLİ DETAYLARLA BURADAYIZ.

20.356 Takipçi
JURNAL.İST HAKKINDA

Karantina için yurtlarında kaldığı öğrencilere yüzlerce euro bıraktı

Karantina için yurtta kalan vatandaş, öğrencilere para ve not bıraktı
Karantina için yurtta kalan vatandaş, öğrencilere para ve not bıraktı

Kütahya Kredi Yurtlar Kurumu Yesevi Öğrenci Yurdu'nda 14 gün karantinada kalan bir vatandaş, odadaki Kur'an-ı Kerim'in içine 400 euro para ve bir de mektup bıraktı. Bırakılan para aylar sonra temizlik esnasında ortaya çıktı.

İçindekiler

Koronavirüs salgını nedeniyle nisan ayında yurt dışından uçakla Kütahya'ya getirilen bir vatandaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yesevi Yurduna yerleştirilip karantinaya alınmıştı. 14 günlük karantina sürecinde burada kalan vatandaş, odanın gerçek sahibi olan öğrencilere verilmek üzere 400 euro (3150 TL) bıraktı. Paraları Kur'an-ı Kerim arasına bırakan vatandaş, öğrencilere hitaben de bir mektup bıraktı ve yurttan ayrıldı.

"Hakkınızı helal edin"

İsmini belirtmeyen vatandaş mektubunda, "Odanızda 14 gün boyunca misafiriniz oldum. Eksik olmayın, dördünüz aranızda paylaşın. Lütfen kabul edin. Hakkınızı helal edin" yazdı.

Parayı temizlik görevlisi buldu
Parayı temizlik görevlisi buldu

Temizlik görevlisi parayı buldu

Konunun üzerinden aylar geçti ve odanın gerçek sahipleri olan öğrenciler yeniden odalarına yerleşti. Öğrenci Medine Nur Sevinç, eşyalarını topladıktan sonra odayı boşalttı ve oda anahtarı ile Kur'an'ı yurt temizlik görevlisi Gülcan Kaymak'a teslim etti. Odanın temizliği ile görevli personel Gülcan Kaymak, Kur'an-ı Kerim da bakan görevli, içinde 8 tane 50 Euro para ve mektubu gördü. Paralar ve mektubun tutanakla imza altına alındığı belirtildi.