Karnım ağrıyor dedi mesanesinden 10 santim taş çıktı

Gaziantep’te idrar yapamama ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 81 yaşındaki hastanın mesanesinden 10 santimlik taş çıkarıldı.

Gaziantep’te yaşayan 81 yaşındaki Mustafa Demiral, uzun süredir idrar yapamama ve karın ağrısı şikayetiyle doktora başvurdu. Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Hilmi Çelik tarafından muayene edilen Demiral’ın yapılan tahlilleri ve ultrason tetkiki sonucunda mesanesinde tek parça halinde bir taş ve prostatı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine hastanın ameliyat edilmesine karar verildi.

"Keşke doktora başvurmak için bu kadar beklemeseydim"

Yaklaşık 1,5 saat süren başarılı operasyonun ardından Demiral’ın mesanesindeki 10 santimetrelik taş ve 250 gram prostat alındı. Ameliyat sırasında ve sonrasında hastanın hiçbir sıkıntı yaşamadığı belirtilen Op. Dr. Çelik, hastanın ameliyat edildikten 3 gün sonra taburcu edildiğini ifade etti ve ekledi "Hastamızın sağlık durumu şu an çok iyi”.

Operasyonun ardından sağlığına kavuşan Mustafa Demiral, Op. Dr. Hilmi Çelik’e teşekkür ederek, “Kendimi çok iyi hissediyorum. Keşke doktora başvurmak için bu kadar beklemeseydim“ dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >