Kars'ın Sarıkamış ilçesinde otelin tavanı çöktü: 32 yaralı

Kars'ta otelin tavanının çökmesi
Kars'ta otelin tavanının çökmesi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde anma etkinliği yapılan bir otelin tavanı çöktü. Sağlık Bakanı Koca, tavanının çökmesi sonucu 32 kişinin yaralandığını belirterek, "Yaralıların 23’ü ayaktan başvurdu, 9 yaralı ambulanslarla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesine nakledildi. Yaralıların genel durumları iyi. Geçmiş olsun" açıklamasında bulundu.

Sarıkamış Harekatı'nın 108. yılı etkinlikleri kapsamında Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki bir otelde düzenlenen belgesel gala gösteriminde salonun tavanı çöktü.

Sarıkamış şehitleri anısına ilçedeki otelin salonunda gerçekleştirilen programda asma tavanın çökmesi sonucu bazı kişiler yıkıntının altında kalarak yaralandı.

Olay yerine sağlık, polis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayda yaralanan 32 kişi, Sarıkamış Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yaralılardan 23'ü tedavilerinin adından taburcu edildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hastanedeki yaralıları ziyaret etti.

Kars Valisi Türker Öksüz, gazetecilere, Sarıkamış şehitlerini anma törenleri kapsamında Sarıkamış belgeselinin yapılacağı salonda asma tavanın çökmesi sonucu üzücü bir olayın yaşandığını söyledi.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Öksüz, "Allah'a şükürler olsun herhangi bir can kaybımız yok. Hayati tehlikesi olan yaralımız yok. Hastaneye getirilen 10 vatandaşımız tedavi ediliyorken, kendi imkanlarıyla gelen vatandaşlarımız da oldu. Ayakta tedavileri yapılıyor. Toplam 32 kişinin hastanede tedavisi yapılıyor. Yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

Valilikten yapılan açıklamada ise "Olayda yaralanan 32 vatandaşımızdan 23'ü taburcu edilmiş olup, 9 vatandaşımızın ön müşahede ve tetkik süreci devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Bakan Koca: Yaralıların genel durumu iyi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da yaralıların sağlık durumları hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Otelin tavanının çökmesi sonucu 32 kişinin yaralandığını belirten Koca, "Yaralıların 23'ü ayaktan başvurdu, 9 yaralı ambulanslarla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesine nakledildi. Yaralıların genel durumları iyi. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >