Karşısında kimse yoktu: ABD Başkanı Biden boşlukla tokalaştı

Biden konuşma sonrası tokalaşacak birilerini aradı
Biden konuşma sonrası tokalaşacak birilerini aradı

ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde ya yaptığı gaflarla ya da önemli anlarda uyuyakalması ile gündem oluyor. Biden'ın bu görüntüleri sık sık manşetlerde yer alıyor. Tedarik zinciri kriziyle ilgili yaptığı konuşma sonrası arkasına dönüp tokalaşmak isteyeceği birilerini arayan Biden, sahnede kimseyi göremeyince boşluğa doğru elini uzattı. Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Biden, dün de ABD'deki tedarik zinciri kriziyle ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. 79 yaşındaki Biden, konuşması bittikten sonra arkasına dönüp tokalaşmak isteyeceği birilerini aradı ama sahnede başka kimse yoktu. Biden'ın sosyal medyada da gündem olan görüntülerinde konuşmasını bitirdikten sonra el sıkacak birini aradığı görülüyor. ABD Başkanı kimseyi bulamayınca etrafında dönmeye başlıyor. Şaşkın bakışlarla arkasını dönen Biden daha sonra kürsüden ayrılıyor.

"Bilişsel sorunlar yaşıyor"

Biden'ın görüntülerinin yayılmasının ardından sosyal medyada da geniş yankı uyandırırken, 51 yaşındaki Texas Senatörü Cruz da dahil olmak üzere birçok kişi politikacının olası bilişsel sorunlar yaşadığını öne sürdü.

"Başkan olmaya uygun değil"

Biden'ın görüntülerine sosyal medyadan da binlerce yorum geldi. Bazıları Biden'ın durumuyla alay edilmesini 'yaşlı istismarı' olarak değerlendirip kınarken, bazıları da Biden'ın zihinsel durumunu sorgulayan paylaşımlarda bulundu. Cumhuriyetçi Parti eski başkan yardımcısı Harmeet K. Dhillon "Biden ailesinin bakıcıları nerede? Bu durum çok tuhaf bile bile onun bunadığını mı göstermek istiyorlar?" yazdı.

Tennessee'nin yaklaşmakta olan Cumhuriyetçi ön seçimlerinde Kongre için yarışan politikacı Robby Starbuck da Biden'ın başkan olmaya uygun olmadığını iddia eden bir yazı paylaştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >