Kavurucu sıcaklar geliyor: Termometreler 40 dereceyi görecek

Arşiv
Arşiv

Meteoroloji'nin son hava durumu değerlendirmelerine göre, yeni haftada hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Kuzey kıyıları dışında kalan kesimlerde sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile zamanla Van'ın doğu kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji hava durumu haritası
Meteoroloji hava durumu haritası

Sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak

Yeni haftada, genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde de artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara'da 30-35, İstanbul'da 30-32, İzmir'de 27-39, Antalya'da 39-40, Adana'da 36-37, Diyarbakır'da 37-42, Samsun'da 26-27 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >