Kayıp Leyla için cami hoparlöründen anons yapılıyor

Dedesinin köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmaları drone desteğiyle aralıksız sürüyor.
Dedesinin köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmaları drone desteğiyle aralıksız sürüyor.

Ağrı’nın Bezirhane köyünde bayramın birinci günü kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i bulmak için çalışmalar drone desteğiyle devam ediyor. Leyla’nın anne ve babası, kızlarının yüzde 90 kaçırıldığını öne sürerken cami hoparlöründen köy içerisindeki kilitli olan tandır evi, ahır gibi yerlerin açılması isteniyor.

Ağrı'da ailesiyle bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan 3,5 yaşındaki Leyla Aydemir’i arama çalışmaları drone desteğiyle aralıksız sürüyor. Ağrı’dan da Bezirhan köyüne gelen yüzlerce vatandaş da arama çalışmalarına destek veriyor.

Ağrı’da oturan Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin, bayramın birinci günü gittikleri Bezirhane köyünde kaybolan kızları Leyla Aydemir'in bulunması amacıyla köy ve çevresindeki arazi, kanal, dere ve foseptik çukurları üzerinde yoğunlaşan çalışmalar devam ediyor.

Arama çalışmalarına Ağrılı vatandaşlar da destek veriyor.
Arama çalışmalarına Ağrılı vatandaşlar da destek veriyor.

Jandarma ve AFAD ekipleri ile güvenlik korucularının sürdürdüğü arama çalışmalarında, köydeki ahır, çatı, odunluk, tandır evleri ile su dolu çukurlar, su deposu, dere ve kanallar, Ağrı Belediyesine ait vidanjörle boşaltılıp kontrol edildi.

"Eğer götüren varsa getirsin. Söz, davacı olmayacağım"

Bayramın ilk gününü taziye nedeniyle köyde geçiren baba Nihat Aydemir, kızını arayan ekiplere teşekkür etti. Aydemir, "Kızım yüzde 90 kaçırıldı. Köyde olsa şimdiye kadar bulurduk. Allah rızası için kaçıranlar sesimi duyarsa kızımı geri getirsinler" dedi.

Bayramın birinci günü kızının kaybolmasıyla büyük acı yaşayan anne Şükran Aydemir de kızının bulunmasını istedi. Anne Aydemir, "Eğer götüren varsa getirsin. Söz, davacı olmayacağım. Allah rızası için getirsinler. Benim kimseyle bir düşmanlığım yok. Benim kızım daha bir şeyi yiyemiyor, biberonla besleniyor" diye konuştu.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >