Kendisini 'Polisim' diye tanıtıp yaşlıların altınlarını, paralarını dolandırdı

2 yaşlıdan altınları ile paralarını alan dolandırıcı yakalandı.
2 yaşlıdan altınları ile paralarını alan dolandırıcı yakalandı.

Muğla'da kendisini polis olarak tanıtıp çeşitli yalanlarla 2 yaşlıdan altınları ve dövizlerini aldığı öne sürülen 19 yaşındaki dolandırıcı iş yerinde yemek yerken enselendi.

Muğla'da, kendisini 'Polisim' diye tanıtıp, çeşitli yalanlarla 2 yaşlıdan altınlarını ve dövizlerini aldığı öne sürülen F.N.Y. (19), otobüs terminalindeki iş yerinde yemek yerken yakayı ele verdi.

Polis tarafından gözaltına alınan F.N.Y., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yaşlı kadını, 'FETÖ operasyonu yapacağım' diye kandırdı

  • Merkez Menteşe ilçesinde yaşayan N.Ö. (78) isimli kadının evine geçen pazartesi günü gelen dolandırıcı, kendisini polis olarak tanıttı. Telefonunun FETÖ üyelerince dinlendiği ve şüphelilerin yakalanması için operasyon yapılacağı yalanı söylenen yaşlı kadından altınları ve paraları istendi. Bunun üzerine N.Ö. de dolandırıcıya 9 bilezik, 9 çeyrek altın, 1 çift küpe, 1 altın yüzük ile 60 bin lirasını verdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan N.Ö., polise gidip, şikayetçi oldu.

Aynı gün C.A. (70) isimli adamı telefonla arayan dolandırıcı, kendisini başkomiser olarak tanıttı. C.A.'ya, kimliğinin kuyumcu soygununda dükkanda bulunduğu, çetenin yakalanması için parasal desteğe ihtiyaç duyulduğu söylendi. Bunun üzerine C.A., evde bulunan 5 bin dolar, 22 bilezik, 4 cumhuriyet altını, 3 çeyrek altın ve 1 altın yüzüğü poşete koyup, dolandırıcı ile randevulaştığı yere gitti. Cumhuriyet Caddesi'ne giden C.A., otomobilden inmeyen dolandırıcıya poşeti teslim etti. C.A. da bir süre sonra dolandırıldığını anlayıp, polise başvurdu.

İki dolandırıcılıkla ilgili polis ekipleri, soruşturma başlattı. Kent merkezindeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceleyen ekipler, dolandırıcının, F.N.Y. olduğunu belirledi. Otobüs terminalindeki iş yerinde yemek yediği sırada gözaltına alınan F.N.Y.'nin üst aramasında dövizler ve altınlar ele geçirildi. Gözaltına alınan F.N.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >